Terminski Dow Jones indeks u 14,00 sati bio je na dobitku 22 boda, a tehnološki Nasdaq 6,75 bodova.
Istodobno, S&P 500 terminski indeks ojačao je 3,5 bodova i bio je iznad fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Proteklih dana svjetska tržišta dionica bila su uzdrmana strahom da će Irska postati još jedna europska zemlja koju će trebati financijski spašavati.
Grčka je bila spašena u svibnju kad nije bila u stanju financirati javnu potrošnju i otplaćivati dugove. Irska se suočava s pogoršanim financijama nakon što je zbog kolapsa tržišta nekretnina bila prisiljena nacionalizirati tri velike banke. Trgovce zabrinjava i situacija u prezaduženom Portugalu, Španjolskoj i Irskoj.
U međuvremenu, Britanija, koja nije članica eurozone, danas je ponudila dodatnu pomoć Irskoj povrh onoga što nude zemlje eurozone i Međunarodni monetarni fond. To je danas smirilo tržišta dionica u Europi.
Londonski Ftse indeks trenutno je u minusu 0,12 posto, na 5.674 boda, dok je frankfurtski DAX u plusu 0,36 posto, na 6.686 bodova, a pariški CAC 0,49 posto, na 3.780 bodova.
Tečaj eura blago je porastao prema dolaru dosegnuvši 1,348 dolara, no i dalje je nadomak najniže razine od kraja rujna, tj. 1,3446 dolara.
Od novih makroekonomskih pokazatelja, danas se očekuje objava indeksa potrošačkih cijena u SAD-u. Ekonomisti predviđaju da su potrošačke cijene u listopadu porasle 0,3 posto, a ako se isključe volatilne cijene hrane i energenata, za 0,1 posto.
Od ostalih pokazatelja, očekuje se i objava podataka o izdanim građevinskim dozvolama i kućama u izgradnji.