Rezolucija koju su sastavile Francuska, Njemačka i Velika Britanija u suradnji sa Sjedinjenim Državama traži od Teherana veću suradnju s IAEA-om kako bi joj se omogućilo okončanje 15-mjesečne istrage o iranskim nuklearnim aktivnostima.
"IAEA nije obavila isključivo tehnički posao, djelovala je pod pritiskom određenih političkih krugova, posebice američkih", rekao je Harazi.
Harazi je međutim najavio nastavak suradnje Irana s IAEA-om, koja ima sjedište u Beču. "Radit ćemo u okviru međunarodnih obveza", kazao je Harazi, istaknuvši ipak da Iran više neće prihvaćati nove obveze.
"Rezolucija IAEA-e je dosta udaljena od stvarnosti na terenu i izvješća o nuklearnim aktivnostima Teherana kojeg je agencija objavila početkom mjeseca", ocijenio je Amir Husein Zamanina, visoki dužnosnik iranskog ministarstva vanjskih poslova.
"Sadržaj i ton, ako im se doda labavo stajalište u odnosu na činjenice, pokazuje izvor političke želje da se proces izbaci iz tračnica", dodao je, podsjetivši kako Iran nuklearnu tehnologiju želi posjedovati samo radi miroljubive upotrebe.
Iranski predstavnik pri IAEA-i ocijenio je međutim za državnu televiziju da je rezolucija usvojena u petak "pozitivnija" od prijašnjih jer ne "sadrži nikakvu prijetnju ni osudu".