Do podneva se dolar spustio nekih 0,06 posto prema euru, kojim se trguje po 1,2952 dolara. U odnosu na jen potonuo je 0,5 posto, na 106,9 jena. Britanska funta dobila je 0,1 posto na vrijednosti, pa košta 1,88 dolara. Švicarski franak gotovo se i nije mijenjao prema dolaru, koji stoji 1,1968 franaka.
Ulagači oklijevaju s agresivnim potezima na tržištu uoči podatka o inflaciji u SAD-u tijekom ožujka, koji bi trebao signalizirati hoće li američka središnja banka Fed agresivnije podizati kamatne stope nego dosad kako bi suzbila rast cijena. Više kamatne stope privukle bi veća ulaganja u američku imovinu.
Snažna inflacija mjerena potrošačkim cijenama mogla bi poduprijeti zabrinutosti oko inflatornih pritisaka na koja su u Fed-u upozorili na svom zasjedanju u ožujku. Tržišta očekuju da se godišnja inflacija u ožujku kreće na umjerenih 1,6 posto, a na mjesečnoj od 0,2 posto.
Tržišta s nestrpljenjem očekuju i podatak o zaposlenosti u SAD-u te 'tankan' izvješće japanske središnje banke o poslovnoj optimističnosti tamošnjih poduzetnika.