ZAGREB, 15. prosinca 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja u 21 sat:

ZAGREB - U derbi-susretu 20. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Rijeke odigrali 2-2, pa je Hajduk jesenski doprvak, a Rijeka treća na ljestvici.Jadranski derbi pred 10.000 gledatelja na stadionu Poljud ponudio je puno uzbuđenja, a Hajduk je do boda došao pogocima iz dva kaznena udarca. Rijeka je bolje odigrala prvo poluvrijeme i vodila s 2-0 pogocima Leona Benka (9) i Andreja Kramarića, a Hajduk je u drugom dijelu bio puno odlučniji, pa su Splićani izjednačili pogocima iz jedanaesteraca Bradarića (76) i Maloče (90+1). Sva tri dvoboja Hajduka i Rijeke ove sezone su okončana remijima.

Ranije su Zagrebu nogometaši Dinama pobjedili Zadra s 3-1, te potvrdili naslov jesenskog prvaka. Dinamo je očekivano slavio protiv oslabljenog Zadra s 3-1 u zadnjoj utakmici sezone na Maksimiru. Al-Hilal Soudani je u 32. minuti načeo mrežu Zadrana, da bi potom Duje Čop s dva zgoditka (41, 63) potvrdio pobjedu. Počasni zgoditak za Zadrane postigao je bivši igrač Dinama Josip Tadić (65).

Dinamo je jesenski prvak s 43 boda, ispred Hajduka s 38 i Rijeke s 35 bodova.Prvenstvo se nastavlja 8. veljače sljedeće godine.

Rezultati 20. kola:

Nedjelja:

Dinamo - Zadar 3-1 (Soudani 32, Čop 41,63/Tadić 65)

Hajduk - Rijeka 2-2 (Bradarić 76pen/Maloča 90+1pen/Benko 9, Kramarić 41)

Subota:

Osijek - Lokomotiva 1-1 (Mandić 61/Mišić 41)

Istra 1961 - Split 2-0 (Blagojević 78, Franjić 90+4)

Petak:

Slaven Belupo - Hrvatski dragovoljac 1-1 (Brlek 47/Rašić 71)

HERNING/ZAGREB - Hrvatska muška štafeta 4x50 m slobodno ostvarila je peto vrijeme u finalu zadnjeg dana Europskog plivačkog prvenstva u malim bazenima koje se održava u danskom Herningu.Ivan Levaj, Mario Todorović, Mislav Sever i Nikša Stojkovski peti su u Europi s rezultatom 1:26.64 minuta i to je najbolji hrvatski plasman na ovom prvenstvu, na kojem je hrvatsko plivanje imalo tri finala.

Mario Todorović je danas u polufinalu 50 leptir zauzeo 12. mjesto s rezultatom 23.35 sekundi, a to mu nije bilo dovoljno za finale. Todorović je na ovom prvenstvu imao finale na 100 leptir gdje je bio deseti.

ZAGREB/PITZTAL - Na utrci Europskog kupa u slalomu za osobe s invaliditetom, koji se danas vozio u austrijskom Pitztalu, u konkurenciji sjedećih skijaša naš paraolimpijac Dino Sokolović zauzeo je treće mjesto.Pobijedio je Austrijanac Roman Rabl, a drugi je bio još jedan Austrijanac Andreas Kapfinger.Rezultat današnje slalomske utrke, pogotovo druga vožnja, ulijevaju nadu da je forma Dine Sololovića u uzlaznoj putanji i da će svoj zenit doseći na 11. paraolimpijskim igrama u Sočiju sredinom ožujka idućeg godine.

Na današnjoj slalomskoj utrci u Pitztalu nastupila su 83 natjecatelja iz 19 zemalja u muškoj i ženskoj konkurenciji u sve tri kategorije, sjedećih, stojećih slijepih i slabovidnih skijašica i skijaša.

VAL D'ISERE - Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić, koji je unatoč bolovima u leđima, nastupio danas u slalomu koji se za Svjetski kup vozio u Val d'Isereu zauzeo je zadnje 27. mjesto s vremenom 1:47.70., dok je pobjeda pripala Austrijancu Mariu Mattu (1:44.59). Zaostatak Ivice Kostelića za pobjednikom je 3,11 sekunde. Drugo je mjesto pripalo Šveđaninu Mattiasu Harginu (1:45.12) čiji je zaostatak za Mattom 53 stotinke, dok je trećeplasirani Talijan Patrick Thaler zaostao 78 stotinki (1:45.37). Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal koji je nakon prve vožnje imao stotinku prednosti ispred Kostelića nažalost nije uspio završiti utrku.

Današnji rezultat je našem tenisaču donio četiri boda tako da je u poretku slalomaša trenutačno na devetom mjestu sa 54 boda. Prvi je Matt sa 180 bodova. U ukupnom poretku skijaša Kostelić se nalazi na 29. mjestu sa 86 bodova, dok je prvi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 360 bodova.

MANAUS - Državno tužiteljstvo u Brazilu zatražilo je prekid svih radova na stadionu Arena Amazonia u Manausu na kojem će na Svjetskom prvenstvu igrati Hrvatska i Kamerun, nakon što je u subotu poginuo jedan građevinski radnik.Tužitelji zahtjevaju 'trenutni prekid radova na svim dijelovima stadiona gdje radnici rade visoko iznad zemlje'. Kako je navedeno radovi će se nastaviti kada građevinska kompanija dokaže kako su poduzete sve sigurnosne mjere.Mladi, 22-godišnji radnik smrtno je stradao pri padu s 35 metara visine nakon puknuća kabela prenijeli su brazilski mediji. Nekoliko sati nakon nesreće na stadionu, jedan radnike je izgubio život od srčanog udara dok je radio na asfaltiranju prilaza stadionu. Službeno otvaranje stadiona u Manusu bilo je predviđeno za 15. siječnja. Na stadionu Arena Amazonia igrat će se četiri utakmice SP-a među kojima i Engleska - Italija (14. lipnja), Hrvatska - Kamerun (18. lipnja), te SAD - Portugal (22. lipnja).

BERLIN - Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta priredili su iznenađenje pobijedivši Bayer u Leverkusenu rezultatom 1-0.Pogodak odluke zabio je Marco Russ u 61. minuti utakmice. Gosti su u posljednjim trenucima susreta imali i jedanaesterac, no Joselu nije bio precizan. U prvom nedjeljnom dvoboju Schalke je u Gelsenkirchenu pobijedio Freiburg 2-0 golovima Nicolasa Hoeflera (44-autogol) i Jeffersona Farfana (67-11m).Na ljestvici vodi Bayern sa 44 boda, sedam manje ima Bayer na drugom mjestu, dok trećeplasirana Borussija Dortmund ima 32 boda.

Bayer Leverkusen - Eintracht F. 0-1 (Russ 61)

Schalke - Freiburg 2-0 (Hoefler 44-autogol, Farfan 67-11m)

U subotu:

Wolfsburg - Stuttgart 3-1 (Rodriguez 38, Diego 53, PERIŠIĆ 78 / Werner 57)

Hanover - Nurnberg 3-3 (Bittencourt 60, Diouf 87,90+2 / Hlousek 30, Drmic 38, Nilsson 41)

Hoffenheim - Borussia Dortmund 2-2 (Schipplock 17, Volland 37 / Aubameyang 44, Piszczek 67)

Mainz - Borussia Moen. 0-0

Augsburg - Eintracht Bra. 4-1 (Verhaegh 23-11m, Hahn 30,33, Altintop 75 / Oehrl 48)

Bayern Munchen -HSV 3-1 (MANDŽUKIĆ 42, Goetze 52, Shaqiri 90+3 / Lasogga 87)

U petak:

Hertha - Werder 3-2 (Ramos 17-11m,26, Ronny 48 / Petersen 15, Hunt 32)

TORINO - Aktualni talijanski nogometni prvak Juventus rutinski je odradio dvoboj 16. kola Serie A porazivši u Torinu Sassuolo 4-0.Junak utakmice bio je Argentinac Carlos Tevez postigavši tri gola (15, 45, 68), a među strijelce se upisao i Federico Peluso (28).U ranije odigranom susretu Fiorentina je bez većih problema pobijedila Bolognu 3-0. Golove za 'viole' postigli su Josip Iličić (13), Borja Valero (29) i Giuseppe Rossi (64). Hrvatski napadač Ante Rebić nastupio je za domaći sastav u posljednjih 15 minuta ušavši u igru umjesto Rossija.Uspješan je bio i Lazio koji je u Rimu protiv Torina slavio 2-0, a sav posao obavio je već u prvom poluvremenu. Oba gola zabio je Miroslav Klose u 19. i 26. minuti.Genoa i Atalanta su odigrali 1-1. Šime Vrsaljko nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti Marko Livaja za goste iz Bergama.Udinese je kod kuće izgubio od Torina 0-2, a hrvatski trojac iz redova Udinesea Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar utakmicu je pratio s klupe za pričuve.Na ljestvici vodi Juventus sa 43 boda, Roma je druga sa 37 bodova i utakmicom manje, a na trećoj poziciji je Napoli sa 32 boda i također susretom manje. Fiorentina je četvrta sa 30 bodova.

Juventus - Sassuolo 4-0 (Tevez 15, 45, 68, Peluso 28)

Fiorentina - Bologna 3-0 (Iličić 13, Valero 29, Rossi 64)

Genoa - Atalanta 1-1 (Bertolacci 72 / De Luca 90+4)

Chievo - Sampdoria 0-1 (Eder 16)

Udinese - Torino 0-2 (Farnerud 47, Immobile 75)

Lazio - Livorno 2-0 (Klose 19,26)

Parma - Cagliari 0-0