ZAGREB, 26. veljače 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

ZNOJMO

U četvrtom susretu četvrtfinala doigravanja EBEL lige hokejaši Medveščaka su u Znojmu pobijedili Orli Znojmo 5:4 (2:0, 1:0, 2:4) i ukupnim rezultatom 4:0 izborili plasman u polufinale.Golove za "medvjede" postigli su Matt Siddall (4:32), Ryan Kinasewich (13:42), Adam Naglich (27:52), Greg Day (55:08) i Saša Pokulok (55:33), dok su strijelci za češki sastav bili Jan Seda (47:34), Adam Havlik (48:45), Antonin Boruta (57:37) i Lubomir Stach (59:47). Medveščak je nastupio bez prvog vratara Roberta Kristana koji je u subotu postao otac.Medveščak je prvi klub koji je izborio polufinale nakon što je svladao Čehe "metlom". U prvoj utakmici u Ledenoj dvorani je slavio 3:1, u drugom susretu u Češkoj je bilo 5:2, potom u Zagrebu 5:0, a večeras 5:4. Za sada još uvijek nije poznato protiv koga će 'medvjedi' igrati u polufinalu.

OSIJEK

U posljednjem susretu 19. kola Prve HNL Osijek je pobijedio Split 3:2 (3:0).Utakmicu je pred 2.500 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio Ivan Bebek iz Rijeke.Strijelci: 1:0 Maglica (14), 2:0 Maglica (18), 3:0 Jelić (24-autogol), 3:1 Čulić (58), 3:2 Jelić (69)

Crveni karton: Pržić (80)

CRANS MONTANA

Talijanski skijaš Massimiliano Blardone pobijedio je u današnjem veleslalomu Svjetskog kupa u Crans Montani, a drugo mjesto pripalo je Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0,16), koji je povećao prednost u ukupnom poretku u odnosu na ozlijeđenog Ivicu Kostelića na 92 boda.Treće mjesto osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt (+0,82), dok je Švicarac Beat Feuz, koji uz Hirschera i Kostelića konkurira za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, danas ostao bez bodova u veleslalomu.Jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim nije uspio izboriti drugu vožnju, jer je u prvoj utrci završio na 47. mjestu. U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Marcel Hirscher sa 1135 bodova, a slijedi Ivica Kostelić sa 1043, dok je na trećem mjestu Beat Feuz sa 1040 bodova.Sljedeća postaja Svjetskog kupa je norveški Kvitfjell (2-4. ožujka) gdje su na rasporedu dva super-G i jedan spust. Kostelić bi se trebao vratiti na skijaške staze tjedan dana kasnije u Kranjskoj Gori, gdje će se voziti veleslalom i slalom. Nakon toga slijedi završnica Svjetskog kupa u austrijskom Schladmingu.

BANSKO

Američka skijašica Lindsey Vonn slavila je u današnjen superveleslalomu Svjetskog kupa u bugarskom Banskom. To joj je 10. pobjeda ove sezone, a ukupno 51. u karijeri. Druga je bila Tina Weirather iz Lihtenštajna (+0,05), a treće mjesto pripalo je Talijanki Danieli Merighetti (+0,07). U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Lindsey Vonn sa 1602 boda, dok drugoplasirana Slovenka Tina Maze zaostaje čak 528 bodova.

U derbiju 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates deklasirao gradskog suparnika Tottenham 5:2 premda je nakon 34 minute gubio 0:2.Međutim, u nastavku utakmice uslijedio je 'uragan' 'Topnika koji su preokrenuli rezultat postigavši čak pet golova u razmaku od pola sata. Spursi su poveli golom Luisa Sahe već u četvrtoj minuti, a na 2:0 je povećao Emmanuel Adebayor iz kaznenog udaraca u 34. minuti. Jedanaesterac je izborio Gareth Bale nakon sjajne asistencije Luke Modrića. Međutim, do konca poluvremena Topnici su uspjeli izjednačiti golovima Bacary Sagne (40) i Robina Van Persiea (43), a potom je u nastavku utakmice uslijedio potop gostujućeg sastava. Arsenal je u razmaku od 51. do 68. minute zabio tri gola, a strijelci su bili Tomas Rosicky (51) i Theo Walcott (65, 68). Tottenham je od 87. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Scott Parker. Modrić je za Spurse odigrao cijeli susret, a u 29. minuti je dobio žuti karton, dok je Niko Kranjčar na terenu proveo prvo poluvrijeme. Bio je to 150. ligaški ogled klubova sa sjevera Londona i 61. pobjeda Arsenala. Tottenham je ostao na 41 pobjedi, dok je 48 susreta završilo bez pobjednika. U drugom susretu Manchester United je teškom mukom slomio Norwich City 2:1 i nastavio lov za vodećim Cityjem. "Crveni vragovi" su poveli golom Paula Scholesa u 7. minuti, izjednačio je Grant Holt sedam minuta prije kraja utakmice, a važna tri boda Unitedu donio je Ryan Giggs u sudačkoj nadoknadi. Za Giggsa je to bio čak 900. nastup u dresu Uniteda. Na ljestvici vodi Manchester City sa 63 boda, United ima dva boda manje, dok je na trećem mjestu Tottenham sa 53 boda. Arsenal se današnjom pobjedom izjednačio sa Chelseaom na četvrtom mjestu sa po 46 bodova.

Arsenal - Tottenham 5:2 (Sagna 40, Van Persie 43, Rosicky 51, Walcott 67, 72 / Saha 4, Adebayor 34-11m)

Norwich - Manchester United 1:2 (Holt 83 / Scholes 7, Giggs 90)

Igrano u subotu:

WBA - Sunderland 4:0 (Odemwingie 3,48, Morrison 41, Andrews 90+1)

QPR - Fulham 0:1 (Pogrebnjak 7)

Chelsea - Bolton 3:0 (Luiz 48, Drogba 61, Lampard 79)

Wigan - Aston Villa 0:0

Newcastle - Wolverhampton 2:2 (Cisse 6, Gutierrez 18 / Jarvis 50, Doyle 66)

Manchester City - Blackburn 3:0 (Balotelli 30, Aguero 52, Edin Džeko 81)

RIM

U susretu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Siena je pobijedila Palermo 4:1, a gol za goste zabio je hrvatski napadač Igor Budan.Bio je to već šesti Budanov gol u posljednjih sedam susreta. Više golova od njega za Palermo je zabio jedino Miccoli, jedanaest. Budan je zabio vodeći gol na utakmici u 12. minuti i to s igračem manje nakon što već u drugoj minuti pocrvenio Federico Balzaretti. U nastavu utakmice Siena je uspjela okrenuti rezultat golovima Claudio Terzija (23-11m), Erjona Bogdania (33), Luce Rossettinija (46) i Franca Brienze (58).Identičnim rezultatom Atalanta je deklasirala Romu, a tri gola je zabio Argentinac German Denis. Gosti su završili utakmicu s dva igrača manje nakon što su isključeni Pablo Daniel Osvaldo (53) i Marco Cassetti (82).Na ljestvici vodi Milan sa 51 bodom, na drugom mjestu je Juventus s bodom manje, ali i utakmicom manje, a zatim slijede Udinese i Lazio sa po 42 boda i utakmicom manje.

Atalanta - Roma 4:1 (Marilungo 10, Denis 19, 47, 66 / Borini 36)

Siena - Palermo 4:1 (Terzi 23-11m, Bogdani 33, Rossettini 46, Brienza 58 / Budan 12)

Catania - Novara 3:1 (Bergessio 30, Marchese 48, Gómez 55 / Rubino 84)

Chievo - Cesena 1:0 (Moscardelli 78)

Cagliari - Lecce 1:2 (Larrivey 50 / Muriel 45, Bertolacci 64)

Igrano u subotu

Genoa - Parma 2:2 (Palacio 78, 90+6/ Gobbi 6, Floccari 53)

Milan - Juventus 1:1 (Antonio Nocerino 15/ Alessandro Matri 83)

U susretu 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su u Dvorani II Doma sportova bez većih problema pobijedili Helios Domžale 98:72 (30:17, 28:7, 22:29, 18:19) vrativši se na drugo mjesto na ljestvici.Cedevita je sav posao obavila u prve dvije četvrtine koje je dobila sa 34 koša razlike (58:24) pa je u nastavku utakmice rutinski odradila posao. Domaćine su do 16. pobjede ove sezone predvodili Marko Car sa 21 košem, Miro Bilan sa 19, te Christopher Owens sa 16 koševa, dok su u gostujućim redovima najefikasniji bili Drago Pašalić sa 28 i Klemen Prepelič sa 16 koševa.Na ljestvici vodi Maccabi sa 37 bodova, Cedevita je druga sa 36 bodova koliko ima i Partizan na trećem mjestu. Cibona je šesta sa 32 boda, a stepenicu niže s istim brojem bodova, ali slabijom razlikom koševa nalazi se Zagreb Croatia osiguranje.

BERLIN

Borussiji Dortmund je pobjedom nad Hannoverom (3:1) u 23. kolu povećala svoje vodstvo na ljestvici Bundeslige, a treći zgoditak za domaćine postigao je Ivan Perišić. Perišić je postigao zgoditak u sudačkoj nadoknadi, dva je pogotka za Borussiju zabio Poljak Robert Lewandowski (27,54), dok je počasni gol za goste djelo Didiera Konana (60). Borussia vodi sa četiri boda više od Bayerna koji je ranije u velikom derbiju Njemačke lige na svom stadionu slavio protiv Schalkea s 2:0. Oba pogotka za Bayern postigao je Franck Ribéry (36, 55), dok je Ivica Olić igrao od 71. minute. Schalke sada zaostaje osam bodova za Borussijom i četiri za Bayernom.

Nogometaši Liverpoola pobjednici su Liga kupa nakon što su u finalnom susretu igranom pred 80.000 gledatelja na Wembleyu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Cardiff City 5:4. Nakon 120 minuta igre utakmica je završila 2:2. Cardiff je poveo golom Joea Masona u 19. minuti, a izjednačio je Martin Škrtel u 60. minuti. Do konca regularnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao, da bi u 108. minuti Dirk Kuyt doveo 'Redse' u vodstvo. Kada se već činilo da će Liverpool pobijediti Ben Turner je u 119. minuti nakon kornera uspio izjednačiti.U drami izvođenja jedanaesteraca dva igrača Liverpoola i tri kod Cardiffa su bila neprecizna. Udarac Stevena Gerrarda je obranio Tom Heaton, a Charlie Adam je prebacio gol, dok su u velškim redovima Kenny Miller i Rudy Gestede pogodili vratnice, a Anthony Gerrard je promašio gol.

Anthony Gerrard je rođak Stevena Gerrarda, a zanimljivo obojica su promašila jedanaesterce. No legenda 'redsa' se na koncu ipak mogla radovati.

Za Liverpool je ovo bio prvi trofej nakon 2006. godine kada su slavili u FA kupu.

MADRID

Real Madrid nastavlja s pobjedama u Primeri nakon što je u 25. kolu slavio u malom gradskom derbiju kod Rayo Vallecana s 1:0, te je izjednačio klupski rekord s devet uzastopnih gostujućih pobjeda.Jedini pogodak na utakmici zabio je petom Cristiano Ronaldo u 54. minuti, a Portugalcu je to 29. prvenstveni pogodak, te je vodeći na ljestvici strijelaca s dva više od Lea Messija. Real bez ozlijeđenih Angela Di Marie i Karima Benzeme nije briljirao protiv borbenog Raya, koji je u prvom poluvremenu propustio priliku utakmice. Real opet ima 13 bodova više od Barcelone, koja večeras gostuje kod Atletico Madrida. Iznenađenje večeri napravila je Sevilla koja je u gostima pobijedila trećeplasiranu Valenciju s 2:1. Ivan Rakitić je igrao do 88. minute za goste i bio je asistent kod prvog zgoditka. Osasuna je u Pamploni slavila s 2:1 protiv Granade, a Real Sociedad u derbiju začelja kod kuće s 1:0 protiv Mallorce. Villarreal i Athletic Bilbao su igrali 2:2. Pogotke su za domaćina dali Marcos Senna (10) i Nilmar (68), a za goste iz Bilbaoa Fernando Llorente (62) i Markel Susaeta (66).

Villarreal 2 Senna (10), Nilmar (68)

Athletic Bilbao 2 Llorente (62), Susaeta (66)