Po njegovim riječima umjesto da se sindikalne središnjice uhvate u koštac s teškoćama koje su pred vratima, njihovi čelnici s Vladom raspravljaju o temama koje ne bi, smatra Bulić, trebale imati prednost, poput doprinosa sindikalne solidarnosti i podjele sindikalne imovine.
"Sindikati uopće ne rade svoj posao kad je riječ o djelovanju u vezi s ulaskom Hrvatske u Europsku uniju te položajem građana i radnika u toj zajednici. EU je najprije zajednica kapitala, a ne socijalne politike, a kad je riječ o tržištu rada, vrlo je stroga", naglasio je predsjednik Sindikata Istre i Kvarnera Bruno Bulić. Ustvrdivši kako je sindikalizam u Hrvatskoj u zadnje vrijeme na vrlo niskim granama, dodao je kako upravo zato radnici moraju znati što ih čeka kad Hrvatska postane članicom EU-a.
Govoreći o plaćanju pristojbe za zdravstvenu zaštitu, Bulić je ustvrdio kako je riječ o neprimjerenoj Vladinoj odluci te da se sindikati i tu moraju angažirati, inače se hrvatskim građanima i radnicima loše piše "ako sindikati ne počnu organizirati javne prosvjede".
"Kapital je neumoljiv, a dno socijalne bijede u kapitalizmu ne postoji", poručio je Bulić, dodavši kako odluku o administrativnoj pristojbi za zdravstvenu zaštitu Sindikat Istre i Kvarnera ne podupire te smatra da je treba ukinuti.