SKV: Sport u 13 sati

ZAGREB, 24. travnja 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 13sati:
ZAGREB, 24. travnja 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 13 sati:

ZAGREB/PHUKET - Tenisačice Hrvatske pobijedila su u gostima u 1. kolu Svjetske skupine II Fed Cupa Tajland 3-2. Odlučujući bod Hrvatskoj donijele su Jelena Kostanić i Matea Mezak, koje su u igri parova svladale Tamarine Tanasugarn i Napaporn Tongsalee 6-4, 6-2. Hrvatska će za ulazak u elitni razred Fed Cupa, Svjetsku skupinu I, igrati protiv jedne od poraženih reprezentacija iz susreta 1. kola Svjetske skupine I.

TAJLAND - HRVATSKA 2:3

U subotu -

Tamarine Tanasugarn (Tajl) - Sanda Mamić (Hrv) 7-5, 6-1

Jelena Kostanić (Hrv) - Suchanun Viratprasert (Tajl) 7-5, 4-6, 6-3.

U nedjelju -

Jelena Kostanić (Hrv) - Tamarine Tanasugarn (Tajl) 6-3, 6-2

Suchanun Viratprasert (Tajl) - Sanda Mamić (Hrv) 6-3, 7-6 (1)

Jelena Kostanić/Matea Mezak (Hrv) - Tamarine Tanasugarn/Napaporn Tongsalee (Tajl) 6-4, 6-2

IMOLA - Vozač McLarena Kimi Raikkonen krenut će s prve startne pozicije u današnju utrku formule 1 za Veliku nagradu San Marina. Drugo vrijeme u kvalifikacijama ostvario je vodeći u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Španjolac Fernando Alonso (Renault). Treći je bio Britanac Jenson Button (BAR-Honda), a četvrti je Australac Mark Webber (Williams-BMW). Svjetski prvak Michael Schumacher (Ferrari), koji je nakon jučerašnjih kvalifikacija bio treći, u današnjem drugom krugu kvalifikacija napravio je veliku grešku u zavoju Rivazza, te će u utrku startati s 14. mjesta. Njegov momčadski kolega Rubens Barrichello startat će sa 10. mjesta. Velika nagrada San Marina, koja se vozi na stazi u Imoli, četvrta je utrka Svjetskog prvenstva. Start utrke je u 14 sati.

HOUSTON - Rezultati polufinala teniskog ATP turnira u Houstonu:

Andy Roddick (SAD/1) - Juergen Melzer (Aut/7) 6:4, 6:2

Sebastien Grosjean (Fra/6) - Nicolas Lapentti (Ekv) 6:1, 7:6 (5)

(Seattle vodi 1:0)

ZAGREB - U finalu prvenstva Hrvatske za vaterpoliste igrat će Jug CO i Mladost koji su u polufinalnim dvobojima sa po 2-0 u pobjedama bili bolji od Jadran Deltrona, odnosno Primorja EB. U drugoj polufinalnoj utakmici između Jadrana i Juga u Splitu bolji su bili Dubrovčani sa 10-6, dok je Mladost u Rijeci svladala domaće Primorje sa 8-5.

ZAGREB - Odbojkaši Varaždina poveli su sa 2-1 u pobjedama u finalu prvenstva Hrvatske protiv Mladosti, te im za obranu naslova nedostaje još samo jedna pobjeda.U trećoj finalnoj utakmici igranoj u Zagrebu Varaždin je svladao Mladost sa 3-0 (25-22, 25-23, 37-35).

Četvrta utakmica igra se u srijedu u Varaždinu.