SKV: Sport u 13 sati

ZAGREB, 10. travnja 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 13sati:
ZAGREB, 10. travnja 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 13 sati:

AUCKLAND - Svjetski prvak Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara) pobjednik je Novozelandskog relija, četvrte utrke Svjetskog prvenstva. Francuskom vozaču to je druga ovosezonska pobjeda. Bivši dvostruki svjetski prvak Finac Marcus Gronholm (Peugeot 307) zauzeo je drugo mjesto. Za Loebom je zaostao gotovo 50 sekundi. Treće mjesto pripalo je svjetskom prvaku iz 2003. Norvežaninu Petteru Solbergu (Subaru Impreza), koji je zaostao minutu i 8 sekundi. U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva vodi Solberg, koji kao i Loeb ima dvije pobjede u ovoj sezoni. Norvežanin, koji je slavio u Švedskoj i Meksiku, ima 26 bodova, a Loeb bod manje. Na trećem mjestu, sa 23 boda, je Estonac Markko Martin (Peugeot 307), koji je na Novom Zelandu bio peti. Sljedeća utrka je na Sardiniji, od 29. travnja do 1. svibnja. Prošle godine na reliju u Sardiniji slavio je Solberg, ispred Loeba.

1. Sebastien Loeb (FRA/Citroen Xsara WRC) 3.34:51,6

2. Marcus Gronholm (FIN/Peugeot 307 WRC) +49,8

3. Petter Solberg (NOR/Subaru Impreza WRC) 1:08,7

4. Francois Duval (BEL/Citroen Xsara WRC) 2:06,3

5. Markko Martin (EST/Peugeot 307 WRC) 3:09,1

JEREZ - Utrkama za Veliku nagradu Španjolske počela je nova sezona Svjetskog prvenstva u motociklizmu. Na stazi u Jerezu u klasi do 125 ccm slavio je 18-godišnji talijanski motociklist Marco Simoncelli (Aprilia). To mu je druga pobjeda na VN Španjolske. Slavio je i prošle godine. Drugo mjesto pripalo je Fincu Miki Kalliju (KTM), a treći je bio Talijan Fabrizio Lai (Honda).

REZULTATI, 125 ccm:

1. Marco Simoncelli (ITA/Aprilia) 42:27.960

2. Mika Kallio (FIN/KTM) +1.418

3. Fabrizio Lai (ITA/HONDA) 1.510

4. Mattia Pasini (ITA/Aprilia) 8.282

5. Gabor Talmacsi (MAĐ/KTM) 8.930

ZUTPHEN/ZAGREB - Višestruka državna reprezentativka i amterska prvakinja Europe u low kicku Nives Radić nije uspjela osvojiti titulu profesionalne prvakinje Starog konkitenta u K-1. Mladu, 21-godišnju studenticu poslovne informatike iz Šibenika u subotu je u glavnoj borbi večeri pred 4000 gledatelja odlukom sudaca pobijedila iskusna Nizozemka Esmee Steinvoort.

"Bio je to prvi profesionalni meč Nives Radić po K-1 pravilima, a poslije borbe u pet rundi po tri minute svi su nam čestitali na pobjedi, ali tako nisu mislila tri bodovna suca", rekao je Damir Lambaša glavni trener Nives Radić. Po njegovim riječima Nives je već dobila ponudu da ponovno nastupi u Zutphenu, ali i na još nekoliko turnira u Nizozemskoj i Njemačkoj i uskoro bi ponovno mogla dobiti priliku da se bori za naslov profesionalne prvakinje Europe po K-1 prtavilima

ZAGREB - Nakon što je odigrano, posljednje 30. kolo ligaškog dijela Goodyear lige poznato je svih osam klubova koji su izborili plasman na završni turnir, što će se koncem travnja održati u Beogradu. Hrvatsku će na završnom turniru predstavljati Cibona VIP i Zadar. Zagrepčani će u četvrtfinalu igrati protiv Crvene zvezde, dok će Zadar odmjeriti snage s Partizanom.

Parovi četvrtfinala:

Hemofarm - Bosna (28. travnja)

Partizan - Zadar (28. travnja)

Crvena zvezda - Cibona (29. travnja)

Union Olimpija - Reflex (29. travnja

NEW YORK - Žestoka borba New Jerseya, Philadelphije i Clevelanda za posljednja dva mjesta u Istočnoj konferenciji NBA lige koja vode u doigravanje vjerojatno će trajati do posljednjeg kola regularnog dijela natjecanja. Sinoć su slavile sve tri momčadi, pa Planinićev New Jersey i dalje zaostaje za jednu pobjedu za Philadelphijom i Clevelandom. New Jersey je na svom terenu dobio Boston 99-86, a briljirao je Vince Carter sa 45 poena. Hrvatski reprezentativac Zoran Planinić je za 19 minuta upisao 7 koševa, 1 skok i 2 asistencije. Utah Jazz Gordana Giričeka izgubio je u Dallasu 81-88. Bio je to 15. poraz Utaha u posljednjih 19 susreta. Giriček je bio drugi strijelac svoje ekipe. Za 32 minute ostvario 12 poena, 2 skoka i 1 asistenciju.