SKV: Sport u 13 sati

ZAGREB, 16. ožujka 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 13 sati:

ZAGREB/INDIAN WELLS - Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u osminu finala ATP turnira iz Masters serije u Indian Wellsu. U 3. kolu je za sat vremena pobijedio 19-godišnjeg Čeha Tomasa Berdycha 6-4, 6-1. Ljubičić je odlično servirao. Imao je 65 posto prvog servisa, a ubacio je i osam aseva. Na svoj početni udarac bio je izuzetno uvjerljiv o čemu najbolje govori podatak da je Berdych na Ljubičićev servis osvojio tek devet poena. Također, Ljubo je vrlo lako dolazio do prilika za break. Od deset lopti za obrat iskoristio je četiri, po dvije u svakom setu. Bio je ovo drugi dvoboj Ljubičića i Berdycha, a u oba je slavio hrvatski tenisač. Prošle godine Ljubo ga je dobio u 1. kolu turnira u Madridu. U osmini finala Ljubičić će igrati protiv starog poznanika, prvog igrača svijeta Rogera Federera. Ove godine već su se tri puta sastajali, u finalima Dohe, Rotterdama i Dubaia. Sva tri puta slavio je Federer, ali u posljednja dva meča vrlo tijesno.

3. KOLO:

Ivan Ljubičić (Hrv/13) - Tomas Berdych (Češ) 6-4, 6-1

NEW YORK - Košarkaši Miamija prva su NBA momčad koja je i službeno osigurala doigravanje. Ujedno, oni su prvi ove sezone uspjeli doći do 50. pobjede. Sinoć su gostima kod New York Knicksa slavili sa 98-96, a pobjednički koš sa zvukom sirene ubacio je Dwyane Wade. On je sa 24 poena bio najbolji strijelac gostiju. Shaquille O'Neal dodao je 23 koša. Bruno Šundov nije ulazio u igru kod Knicksa, koje je predvodio Stephon Marbury sa 24 poena. Cleveland je kod kuće lakoćom dobio Giričekov Utah Jazz 92-73. Hrvatski reprezentativac odigrao je 18 minuta, upisavši 6 koševa (šut 3-5), 2 skoka i 2 asistencije.

NEW YORK - Rezultati sinoćnjih utakmica košarkaške NBA lige:

Cleveland Cavaliers - Utah Jazz 92:73

(Giriček je za 18 minuta postigao 6 koševa, 2 skoka i 2 asistencije)

(Kasun je odigrao 1 minutu bez učinka)

BREST - Francuz Bruno Peyron oborio je svjetski rekord u jedrenju oko svijeta. Peyron i njegova posada su 35-metarskim katamaranom "Orange II" oplovili svijet za 50 dana, 16 sati, 20 minuta i 4 sekunde, što je za gotovo osam dana bolje od dosadašnjeg rekorda, kojeg je prošle godine postavio američki avanturist Steve Fossett. Ciljna luka Peyronovoj posadi bio je francuski Brest.

Lindsay Davenport (SAD/1) - Viktorija Kutuzova (UKR) 6-1, 6-4

INDIAN WELLS - Rezultati 3. kola teniskog ATP turnira iz Masters serije u Indian Wellsu:

Fabrice Santoro (FRA) - Feliciano Lopez (Špa) 6-4, 6-2

Carlos Moya (Špa/7) - David Ferrer (Špa) 6-3, 6-4

Lleyton Hewitt (AUS/2) - Mickael Llodra (FRA) 6-2, 7-6 (3)

Roger Federer (Švi/1) - Gilles Muller (LUX) 6-3, 6-2

Taylor Dent (SAD) - Marat Safin (RUS/4) 7-5, 6-4

Guillermo Canas (ARG/14) - Juan Ignacio Chela (ARG) 7-5, 2-6, 6-4

Paul-Henri Mathieu (FRA) - Jan Hernych (Češ) 6-4, 4-6, 7-6 (6)

MILANO - Nakon Juventusa, Milana, Chelsea, Liverpoola, Bayern Munchena, Lyona i PSV Eindhovena plasman u četvrtfinale Lige prvaka osigurao je i Inter. Milanski klub je u uzvratnom ogledu osmine finala na San Siru pobijedio Porto 3:1, te tako ukupnim rezultatom 4:2 izborio prolaz među osam najboljih momčadi Starog kontinenta. Junak utakmice bio je Brazilac Adriano, koji je postigao sva tri pogotka Intera (6, 63, 88), dok je strijelac za Porto bio Jorge Costa (69). Portugalski klub se ovim porazom oprostio od prilike da obrani naslov europskog prvaka. Ždrijeb parova četvrtfinala održat će se u petak.