Oko tisuću prosvjednika tamo je provelo noć, a ujutro su na središnji trg počeli pristizati i drugi.
RIA Novosti je javila, pozivajući se na izvore u lokalnoj policiji, da da će policija u Ošu u utorak prijeći pod upravu "narodnog guvernera" Anvara Artikova. Artikov je izabran za guvernera 18. ožujka.
Šef regionalne policije je rekao da je njemu "svejedno pod čijom je upravom, samo da u regiji bude mir".
U ponedjeljak je 6 do 7 tisuća prosvjednika preuzelo kontrolu nad zgradama regionalne vlade u Ošu i svim gradskim vladinim institucijama. Drugi je prosvjed blokirao gradsku zračnu luku.
Lokalna policija nije učinila ništa da spriječi prosvjede, stoga u Ošu nije bilo takvog nasilja kao u susjednom Džalal-Abadu gdje su prosvjednici zapalili lokalnu policijsku postaju i bacali kamenje na sjedište regionalne policije.
Politička oporba u Kirgistanu u utorak je pojačala pritisak na predsjednika Asakara Akajeva najavivši masovne prosvjede u glavnom gradu Biškeku zbog navodno namještenih izbora.
"Naš idući cilj je prijestolnica i predsjednička administracija", rekla je oporbena čelnika Roza Otunbajeva za ruske novine Izvestija.
U svom prvom ustupku predsjednik je u ponedjeljak rekao da će neki rezultati osporavanih parlamentarnih izbora održanih 27. veljače i 13. ožujka biti preispitani.
Akajeva optužuju da je manipulirao izborima kako bi pobijedili vladi odani kandidati. Prema službenim rezultaima, njegov sin i kćerka također su osvojili mjesta u parlamentu.
"Akajev mora dati ostavku", rekao je za Izvestija oporbeni čelnik Kubaničbek Apas. "On i njegov korumpirani obiteljski klan glavni su razglog nezadovoljstva naroda".
Interfax je u međuvremenu javio da je kolona autobusa s oporbenim aktivistima krenula iz Oša prema Biškeku. Udaljenost između ta dva grada je 500 kilometara.