ZAGREB, 4. studenog 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

GRAZ

U susretu 19. kola kola regionalne EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Grazu pobijedio Medical Graz 99ers 6:5 (0:0, 4:3, 2:2) ostvarivši devetu uzastopnu pobjedu ove sezone.Bila je to iznimno gruba utakmica s brojnim incidentima, tučnjavama, nasrtajima na golmane, te prigovorima sucima. Na koncu su obje momčadi sakupile čak 244 minute isključenja. Kod domaćina ranije su morali na 'hlađenje' Guillaume Lefebvre, Mario Scalzo, Oliver Labelle, Kevin Moderer, a kod Medveščaka Adam Naglich, Kenneth Macaulay i Dario Kostovic.Strijelci za 'medvjede' bili su Adam Miller (26:36), Brandon Buck (34:32), David Brine (36:48), Tomislav Zanošli (38:51), Curtis Fraser (55.49) i Andy Sertich (57:01), dok su golove za Graz postigli Olivier Latendresse (26:02), Trever Frischmon (29:27), Thomas Vanek (31:54, 47:56) i Rodney Coleman Jarrett (58:19)Nakon prve trećine u kojoj nije bilo golova, u drugoj dionici vidjeli smo čak sedam pogodaka. Domaćin je vodio 1:0, 2:1, 3:1, ali na odmor se otišlo s prednošću Medveščaka 4:3. U posljednjoj dionici Graz je uspio izjednačiti, no Medveščak je u završnici utakmice pobjegao na 'plus dva', da bi domaćin u zadnjoj minuti tek ublažio poraz.Na ljestvici vode Vienna Capitalsi sa 31 bodom, dok je Medveščak ovom pobjedom zadržćao drugo mjesto sa dva boda manje. Na trećem mjestu je VSV Villach također sa 29 bodova.Sada slijedi pauza od deset dana zbog reprezentativnih obveza, a novu utakmicu 'medvjedi' će imati 14. studenog u Domu sportova protiv Telemach Olimpije.

OSIJEK

U zadnjem dvoboju 14. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši zagrebačke Lokomotive svladali Osijek s 2:1 (0:0). Pred 1000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Križarić iz Čakovca.

Strijelci: 1:0 Zubak (46), 1:1 Mesarić (48), 1:2 Kramarić (87)

SPLIT

U susretu 7. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na Gripama pred 3.000 gledatelja izgubio od Partizana 72:79 (17:19, 16:18, 13:20, 26:22).Najefikasniji igrači u domaćim redovima bili su Ivan Mimica i Toni Dijan sa po 13 koševa, Nikola Vujčić je dodao 12, a Srđan Subotić 10 koševa. Partizan su predvodili Danilo Anđušić sa 21 i Edward Gordon sa 12 koševa.Bio je to četvrti poraz Splita uz tri pobjede, dok Partizan ima šest pobjeda i poraz.

Ponedjeljak:

Union Olimpija - MZT Skopje Aerodrom (20.30 sati)

Cedevita - Igokea (20.30 sati)

KOPRIVNICA

Rukometašice Podravke Vegete slavile su u dvoboju 4. kola B skupine Lige prvakinja u Koprivnici protiv rumunjskog sastava Jolidon Cluj s 28:21 (16:13), te osigurale nastavak natjecanja u Europi. Podravka je s trećom uzastopnom pobjedom na drugom mjestu skupine, a Rumunjke ih više ne mogu stići, pa su hrvatske prvakinje osigurale barem treće mjesto i eventualni nastup u Kupu kupova. U drugom susretu skupine mađarski Gyoer je kod kuće pobijedio slovenski Krim s 29:22, pa uoči zadnja dva kola Gyoer vodi s maksimalnih osam bodova, Podravka je druga sa šest, Krim ima dva, dok je Jolidon Cluj bez bodova. Plasman u sljedeću fazu Lige prvakinja osiguravaju prva dva sastava iz skupine, a 11. studenoga Podravka dočekuje vodeći Gyoer.

PARIZ

U susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na stadionu Gerland pobijedio Bastiju 5:2, premda je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u 31. minuti dobio crveni karton nakon što je skrivio jedanaesterac.Golove za 'lavove' postigli su Maxime Gonalons (5), Alexandre Lacazette (26), Lisandro López (56-11m), Jimmy Briand (90) i Steed Malbranque (90+2-11m), dok su strijelci za goste bili Wahbi Khazri (28) i Jerome Rothen (32-11m).U ranije igranom susretu Marseille je na gostovanju pobijedio Ajaccio 2:0, a golove su postigli Andre Ayew (55) i Jordan Ayew (87).Na ljestvici vode Paris St Germain i Olympique Marseille sa po 22 boda, dok je treći Lyon sa 21 bodom.

PARIZ

Francuski ministar unutarnjih poslova Manuel Valls poručio je kako je navijačima zagrebačkog Dinama zabranjen dolazak na utakmicu 4. kola Lige prvaka Paris Saint-Germain - Dinamo koja je na rasporedu 6. listopada na pariškom Parku Prinčeva.Francuski MUP je zabranio dolazak navijača hrvatskog prvaka zbog 'prijetnje sigurnosti i imovine'. Ova odluka ne predstavlja nikakvo iznenađenje jer je i navijačima PSG-a bio zabranjen dolazak u Hrvatsku. Pedesetak navijača PSG-a usprkos zabrani pokušalo se probiti do Zagreba automobilima, no zaustavljeni su na slovensko-hrvatskoj granici.

ABU DHABI

Finac Kimi Raikkonen u bolidu Lotusa pobjednik je Velike nagrade Abu Dhabija, utrke Svjetskog prvenstva Formule 1 održane na stazi Yas Marina. Raikkonen je stigao do svoje prve pobjede nakon četiri godine i VN Belgije 2008. ispred dvojice velikih suparnika za naslov svjetskog prvaka Španjolca Fernanda Alonsa (Ferrari) i Nijemca Sebastiana Vettela (Red Bull). Vettel je načinio pravi podvig jer je utrku započeo s posljednjeg, 24. mjesta da bi nakraju stigao do treće pozicije i bodova koji mu i dalje osiguravaju ukupno vodstvo. Dvije utrke prije kraja Vettel ima 10 bodova više od Alonsa.

Sljedeća utrka je VN SAD-a u Austinu 18. studenoga, a potom slijedi i završna Velika nagrada Brazila 25. studenoga.

PRAG

Češke tenisačice obranile su naslov pobjednica Fed Cupa nakon što su u finalu u Pragu povele s nedostižnih 3:1 protiv Srpkinja. Odlučujući bod Češkoj donijela je Lucie Šafarova koja je u četvrtom dvoboju slavila protiv Jelene Janković s 6:1, 6:1. Prethodno je Ana Ivanović pobijedila Petru Kvitovu s 6:3,7:5 i odgodila pitanje ukupnog pobjednika.

Lani su čehinje došle do svog prvog trofeja u povijesti svladavši Rusiju u Moskvi.

MOSKVA

U derbiju 14. kola ruskog nogometnog prvenstva CSKA Moskva je pobijedio gradskog suparnika Lokomotiv 2:1 dodatno otežavši poziciju Slavena Bilića na klupi Lokomotiva.Bila je to već šesta uzastopna utakmica Bilićeve momčadi bez pobjede. U zadnjih pet ligaških kola Lokomotiv je osvojio svega dva boda, a ispao je i iz nacionalnog kupa. CSKA je poveo u 29. minuti golom Elma, izjednačio je Jaščenko u 33. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Wernbloom u 90. minuti. Lokomotiv je od 67. minute igrao bez isključenog Tarasova, a u posljednjih deset minuta i s dva igrača manje nakon što je zbog ozljede izašao Maicon, a Bilić je do tada obavio sve tri izmjene. Vedran Ćorluka i Dario Krešić odradili su svih 90 minuta u dresu Lokomotiva.CSKA vodi na ljestvici sa 33 boda, Zenit ima tri manje, dok je na trećem mjestu Anži sa 29 bodova, ali i utakmicom manje. Lokomotiv je na osmom mjestu sa 21 bodom.

PARIZ

Španjolski tenisač David Ferrer pobjednik je ATP turnira u Pariz/Bercyu nakon što je u finalu slavio protiv poljske senzacije Jerzya Janowicza s 6:4, 6:3. Ferrer je to sedmi naslov ove sezone, a prvi je Španjolac koji je osvojio Pariz-Bercy. Janowicz je kao 69. igrač svijeta stigao u francusku prijestolnicu, prošao je kvalifikacije i potom nanizao Kohlschreibera, našeg Čilića, Murraya, Tipsarevića i Simona.

RIM

U susretu 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je odigrao 1:1 protiv Torina i tako propustio priliku približiti se vodećem Juventusu na tri boda zaostatka. Fiorentina je pobijedila Cagliari 4:1, dok je Catanija deklasirala lazio 4:0.Napoli je poveo golom Cavanija u šestoj minuti i sve do sudačke nadoknade držao je tri boda. Tada je Salvatore Aronica načinio veliku pogrešku loše vrativši loptu vrataru Morganu De Sanctisu. 'Poklon' je iskoristio Gianluca Sansone postigavši gol za 1:1.Fiorentina je stigla do pobjede golovima Gonzala (14), Stevana Jovetića (50), Luce Tonia (54) i Juan Cuadrada (84), dok je strijelac za goste bio Federico Casarini (42).Lazio je teško stradao na gostovanju kod Catanije izgubivši 0:4. Strijelci su bili Alejandro Gómez (8, 28), Francesco Lodi (25-11m) i Pablo Barrientos (69).Pescara je u ranijem termimu pobijedila Parmu 2:0, a hrvatski nogometaš Ante Vukušić nije nastupio za domaći sastav. Golove za treću pobjedu sezone za Pescaru postigli su Elvis Abbruscato (49) i Vladimir Weiss (90+3).

Na ljestvici vodi Juventus sa 28 bodova, Inter ima 27, a Napoli 23 boda.

Siena - Genoa 1:0 (Paci 55)

Fiorentina - Cagliari 4:1 (Rodriguez 14, Jovetić 50, Toni 54, Cuadrado 84 / Casa 44)

Napoli - Torino 1:1 (Cavani 6 / Sansone 90+1)

Sampdoria - Atalanta 1:2 (Maresca 53 / Bonaventura 2, De Luca 76)

Bologna - Udinese 1:1 (Diamanti 46 / Di Natale 76)

Catania - Lazio 4:0 (Gomez 8, 28, Lodi 25-11m, Barrientos 69)

Pescara - Parma 2:0 (Abbruscato 49, Weiss 90+3)

Igrano u subotu:

Juventus - Inter 1:3 (Arturo Vidal 1 / Milito 59-11m, 75, Palacio 90)

Milan - Chievo 5:1 (Emanuelson 16, Montolivo 36, Bojan 41, El Shaarawy 75, Pazzini 90+3 / Pellissier 18)

U susretu 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Newcastle United su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 1:1, a utakmicu je obilježio kapetan Liverpoola Steven Gerrard upisavši 600-ti nastup u dresu 'redsa'.Newcastle je poveo golom Yohana Cabayea u 43. minuti, a rezultat je izjednačio Luis Suarez u 67. minuti. Domaćin je u posljednjih šest minuta imao igrača više nakon što je isključen Fabricio Coloccini, no nije to uspio iskoristiti.Utakmicu je obilježio kapetan Liverpoola Steven Gerrard koji je upisao 600-ti nastup u dresu 'redsa' postavši deseti igrač kojem je to uspjelo. Prije početka utakmice Gerrard je dobio posebno priznanje iz ruku bivše legende kluba Garyja McAllistera. Najviše nastupa u povijesti kluba i dalje ima Ian Callaghan koji je od 1960–1978 sakupio 857 nastupa. Gerrard je za Liverpool debitirao 29. studenog 1998. u susret protiv Blackburn Roversa ušavši u igru u posljednjoj minuti umjesto Vegarda Heggema.U ranije odigranom susretu Queens Park Rangers i Reading su odigrali 1:1 pa nakon deset kola i dalje nemaju pobjedu. Gosti su poveli golom Kasparsa Gorkssa u 16. minuti, a izjednačio je Djibril Cisse u 66. minuti.Na ljestvici vodi Manchester United sa 24 boda, Chelsea ima 23, a Manchester City 22 boda. Newcastle je na 10. mjestu sa 14 bodova, dok je Liverpool na 12. poziciji sa 11 bodova.

BERLIN

U nedjeljnim susretima 10. kola Njemačke lige slavili su domaćini - Bayer je u Leverkusenu pobijedio Fortunu s 3:2, dok je Werder u Bremenu slavio protiv Mainza s 2:1. Bayer je pobjedom skočio na četvrto mjesto preskočivši prvaka Borussiu Dortmund, dok je Werder sada sedmi.