Euro je tako prema dolaru oslabio oko 0,1 posto i njime se trgovalo po 1,3213 dolara. Ranije je nakratko dosegnuo najviše razine u tri tjedna od 1,3263 dolara, jer se dolar našao pod pritiskom zbog mogućeg novog kruga poticajnih mjera monetarne politike u SAD-u.
Dolar je prema jenu oslabio 0,7 posto, na 80,71 jen.
U fokusu tržišta bilo je priopćenje s dvodnevnog sastanka američke središnje banke Fed, završenog u srijedu. U priopćenju je njezin čelnik Ben Bernanke kazao da je Fed spreman pokrenuti novi krug kupovina obveznica ako američko gospodarstvo oslabi, a potvrdio je i da kamatne stope vjerojatno neće rasti prije druge polovine 2014. godine.
Takve poruke pritisnule su dolar, srušivši nakratko njegov tečaj prema euru na najnižu razinu u tri tjedna. Kasnije se stabilizirao jer su euro pogodile zabrinutosti zbog izvješća da je gospodarska klima u eurozoni u travnju pogoršana više no što se očekivalo.
"Ti su podaci jedan od razloga zbog kojih je euro i nadalje ranjiv. Slabost nije prisutna samo u glavnim europskim gospodarstvima već u eurozoni u cjelini", kazao je Ian Stannard, čelnik odjela europske valutne strategije u banci Morgan Stanley.
Prinosi na državne obveznice perifernih članica eurozone danas su porasli u takvom ozračju.
Ulagači na valutnim tržištima bili su skloniji prodajama jedinstvene europske valute i zbog glavobolja koje im zadaju prijetnje političke nestabilnosti koju bi mogli izazvati izbori u Francuskoj, Grčkoj i Nizozemskoj.