Indeks Londonske burze FTSE oslabio je jedan posto i iznosio je 5.878 bodova, indeks Frankfurtske burze DAX pao je za 1,2 posto, na 6.784 boda, a na istom je postotnom gubitku bio i pariški CAC, kliznuvši na 3.425 bodova.
Zabrinutost u vezi s gospodarskim rastom pritisnula je cikličke dionice nakon što su cijene nafte skočile nadomak najviše razine u 10 mjeseci temeljem straha od poremećaja u opskrbi zbog napetosti na Bliskom istoku.
Raspoloženje prigušuju i brige za rast u eurozoni nakon što je skupina 20 najvećih razvijenih i gospodarstava u razvoju G20 na sastanku u Mexico Cityju poručila Europi da mora uložiti više novaca u borbu protiv krize ukoliko želi pomoć od ostatka svijeta.
U takvom su okruženju najveći gubitnici bili proizvođači automobila, čija je dobra izvedba uvjetovana snažnim rastom i potražnjom. Sektor je u prosjeku oslabio 2,6 posto, pri čemu je Peugeot oslabio 3,9 posto, Daimler 3,6 posto, Renault 3,3 possto a Volkswagen 1,3 posto.
Talijanske banke bile su također na gubitku nakon što je Italija zabranila špekulativnu trgovinu financijskim dionicama. Banke UniCredit, UBI, Banco Popolare i Intesa Sanpaolo bile su u minusu od 2,9 do šest posto.
Analitičari ipak upozoravaju da bi Europska središnja banka (ECB) ovotjednom drugom operacijom refinanciranja mogla ponovo privući ulagače u bankarski sektor. Na prvoj aukciji jeftinih trogodišnjih kredita u prosincu banke u eurozoni zadužile su se za 489 milijardi eura.
Indeks Tokijske burze Nikkei oslabio je 0,14 posto i iznosio 9.633 boda.