ZAGREB, 26. veljače 2011. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

BANSKO/ZAGREB

Vodeći skijaš Svjetskog kupa Ivica Kostelić zauzima četvrto, a Natko Zrnčić-Dim je peti nakon slalomske vožnje superkombinacije u bugarskom zimovalištu Banskom. U prvoj muškoj utrci Svjetskog kupa uopće u Bugarskoj Kostelić je izuzetno dugu slalomsku vožnju odradio s 61 stotinkom zaostatka za vodećim Francuzem Jean Baptiste Grangeom. Drugi je Nijemac Felix Neureuther s 28 stotinki sporijim vremenom od Francuza, a treći Talijan Manfred Moelgg (+0.37). Zrnčić-Dim zauzima četvrtu poziciju s 83 stotinke sekunde zaostatka. S obzirom da su i Grange i Neureuther i Moellg startali isključivo trenirajući za sutrašnji slalom, te da su bitno sporiji u superveleslalomu, ako će uopće i nastupiti u toj utrci, hrvatski dvojac ima sjajne šanse za pobjedu u Banskom. Peto mjesto zauzima Čeh Ondrej Bank s 54 stotinke sporijim vremenom od Ivice, dok Ted Ligety zaostaje 74 stotinke za trenutno najboljim skijašem svijeta. Utrka u Banskom je i prva kombinacijska u kojoj su organizatori zbog lošeg vremena odlučili prvo postaviti slalom, a potom superveleslalom koji se vozi u 13 sati. Ivica Kostelić je već osigurao pobjedu u kombinaciji Svjetskog kupa s maksimalnih 300 bodova, a ako dođe do bilo kakvih bodova, povećat će svoje vodstvo u ukupnom poretku, jer u Bansko nije došao nitko od njegovih najbližih pratitelja. Treći hrvatski predstavnik Tin Široki zaostaje 4.21 sekundi za vodećim nakon slaloma, te je 37.

Hokejaši Medveščaka poraženi su u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone EBEL lige u Zagrebu od mađarske Albe Volana s 2:3 (0:1,0:1,2:1), te će kao osmi u doigravanju igrati s prvom momčadi lige KAC-om iz Klagenfurta. Za Medveščak su strijelci bili Sandrock (44) i Macaulay (58), dok su pobjedu Mađarima donijeli Johansson (11), Palkovics (25) i Vas (45). Prva utakmica doigravanja igra se već u nedjelju u Klagenfurtu u 18 sati, a dalje će ići momčad koja ostvari četiri pobjede.

PAROVI DOIGRAVANJA

KAC - Medveščak Zagreb

RB Salzburg - Olimpija Ljubljana

Vienna Capitals - Graz 99ers

VSV - Black Wings Linz

DELRAY BEACH/ZAGREB

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u američkom Delray Beachu. Dodig je u četvrtfinalu poražen od Srbina Janka Tipsarevića s 7:6 (0), 6:1 za sat i 20 minuta igre.

BERLIN

Nogometaši VfL Wolfsburg pobiejdili su na svom stadionu u 24. kolu Bundeslige Borussiju Moenchengladbach s 2:1. Oba pogotka za domaćine dao je Brazilac Diego (37,45+1), koji je u 29. minuti promašio i penal, dok je strijelac za Borussiju Moenchengladbach bio Filip Daems (74pen). Mario Mandžukić je igrao od 80. minute.