ZAGREB, 29. siječnja 2011. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

MELBOURNE

Belgijska tenisačica Kim Clijsters osvojila je Grand Slam turnir Australian Open svladavši u finalu u Melbourneu Kineskinju Li Na u tri seta - 3:6, 6:3, 6:3.Za Clijsters je to četvrti osvojeni Grand Slam nakon tri uspjeha na US Openu, te 41. turnirska pobjeda u karijeri, dok je Li Na prva Kineskinja koja je igrala Grand Slam finale. Titula u Melbourneu donijela je Clijsters 2.2 milijuna australskih dolara.

MALMO

Hrvatska muška rukometna reprezentacija zauzela je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj, u dvoboju za peto mjesto naši su reprezentativci svladali Islanđane sa 34-33 (14-16).Hrvatski su rukometaši uspjeli u namjeri da se pobjedom oproste od SP-a u Švedskoj svladavši u rezultatski nevažnoj utakmici za peto mjesto Island sa 34-33 (14-16).Bila je to iznimno čudna i konfuzna utakmica u kojoj su obje reprezentacije u nekoliko navrata imale "crne rupe", te dozvoljavale suparnicima da u kratkom vremenu iz brzih protunapada postignu mnogo pogodaka.Nakon izjednačenog početka, prvu ozbiljnu prednost ostvarila je Hrvatska kada se u 17. minuti odvojila na četiri pogotka razlike (10-6). Do 20. minute već je bilo poet razlike za Hrvatsku (13-8), ali u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena došlo je do velikog pada u igri naše reprezentacije, te su Islanđani serijom 8-1 na poluvrijeme otišli s dva pogotka razlike u svoju korist (14-16). Posljednja dva pogotka u prvom poluvremenu Islanđani su postigli u posljednjih 15 sekundi.Početkom nastavka Island je stigao do svoje najveće prednosti od tri razlike (19-16), a tu je prednost držao do 39. minute kada je bilo 19-22. U razdoblju od 43. do 52. minute Hrvatska je ostvarila seriju 9-1 i povela s čak šest pogodaka prednosti (32-26), te se činilo da je pitanje pobjednika odlučeno.Ipak, Islanđani su smogli snage za još jedan povratak, te se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 34-33. Nakon što su naši reprezentativci izgubili loptu zbog pasivne igre, Islanđani su imali priliku u posljednih sedam sekundi izjednačiti, ali nisu se snašli.U devet utakmica za SP u Švedskoj Hrvatska je ostvarila šest pobjeda, jedan neodlučen rezultat i dva poraza.

KRISTIANSTAD

U finalu Svjetskog prvenstva za rukometaše u Švedskoj igrat će branitelj naslova Francuska i Danska. Nakon što su Francuzi u prvom polufinalu u Malmou svladali domaćina Švedsku sa 29-26 (15-12), u drugom polufinalu je Danska u Kristianstadu bila bolja od Španjolske sa 28-24 (12-12).

Finalni susret na rasporedu je u nedjelju u 17 sati u Malmou, dok će Švedska i Španjolska igrati za treće mjesto od 14.30 sati.

Hokejaši Medveščaka u susretu su 43. kola regionalne EBEL lige u punoj zagrebačkoj Areni uvjerljivo svladali VSV Villach sa 7-2 (2-1, 1-0, 4-1). Bio je to posljednji od četiri susreta Medveščaka u Areni.Gosti iz Villacha su poveli golom Joshue Langfelda (7:10), ali Ryan Kinassewich (7:52) je izjednačio samo 42 sekunde kasnije, da bi prednost Medveščaku donio T.J. Guidarelli (11:50).Jedini pogodak u drugoj trećini postigao je Andy Sertich (29:51), da bi u razdoblju od samo pet i pol minuta početkom treće trećine "medvjedi psotigli" još četiri gola za visoko vodstvo od 7-1, a strijelci su bili Ryan Kinasewich (42:31), John Hećimović (46:59), Jonathan Filewich (47:23) i Borna Rendulić (48:08).Na konačnih 7-2 smanjio je Jonathan Ferland (56:25).Nakon 43 kola Medveščak je šesti na ljestvici sa 43 boda.U sljedećem kolu, u nedjelju Medveščak gostuje kod Black Wingsa iz Linza.

KRAGUJEVAC

Košarkaši Zadra u 19. su kolu regionalne "NLB" lige pretrpjeli još jedan poraz, ovoga puta na gostovanju kod Radničkog u Kragujevcu. Domaćin je bio uspješniji sa 97-89 (27-22, 15-22, 32-20, 23-25).Najefikasniji u sastavu Zadra bio je Mario Dundović sa 22 koša, dok je Radnički predvodio Vladan Vukosavljević sa 28 poena.Zadrani su posljednji na ljestvici sa pet pobjeda i 14 poraza, dok je Radnički u sredini ljestvice sa 10 pobjeda i devet poraza.

CHRISTCHURCH/ZAGREB

Osmog dana natjecanja na IPC Svjetskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom u Christchurcha na Novom Zelandu, nastupio je i posljednji naš atletičar Branimir Budetić, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba. U konkurenciji slabovidnih bacača koplja Budetić je osvojio peto mjesto daljinom od 54.71 metara. Uz kišu i veoma jak vjetar najbolje se snašao novi svjetski prvak Kinez Zhu Pengkai koji je hitio koplje na daljinu od 61.90 metara. Hrvatska reprezentacija se s Novog Zelanda vraća s ukupno pet medalja - zlatom Mikele Ristoski u skoku udalj i Marije Iveković u bacanju diska, srebrom Darka Kralja u bacanju kugle i Branimira Budetića u petoboju, dok je broncu osvojio Josip Slivar u bacanju kugle.Povratak hrvatskih atletičara s Novog Zelanda je 2. veljače.

LEVERKUSEN

U prvom susretu 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena je kao domaćin svladao Hannover 96 sa 2-0 (2-0).

Golove su postigli Vidal (21) i Rolfes (42).Ovom pobjedom drugoplasirani Bayer je smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda na osam bodova, dok je Hannover treći s pet bodova manje od Bayera.

BERLIN

Njemački prvoligaš Wolfsburg pojačao se s peruanskim napadačem Jeffersonom Farfanom iz Schalkea, tvrdi list Bild. Wolfsburg je za Farfana dao 15 milijuna eura, a Peruanac će tako nakon tri godine provedene u Gelsenkirhenu karijeru nastaviti u "Vučjem gradu", gdje će mu konkurenciju u napadu činiti Mario Mandžukić i od ljeta Srđan Lakić. Prodajom Edina Džeke u Manchester City Wolfsburg je dobio dovoljno novaca za pojačanja, dok je trener Schalkea nastavio s "čiščenjem svlačionice", pripremajući novu momčad za ljeto.