ZAGREB, 15. siječnja 2011. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

JESENICE

Hokejaši Medveščaka u 38. su kolu regionalne EBEL lige kao gosti svladali Jesenice sa 3-2 (1-1, 1-1, 0-0; 1-0) boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Jesenice su povele 1-0 golom Žige Jegliča (17:39), rezultat su u korist Medveščaka preokrenuli Wacey Rabbit (18:45) i Frank Banham (29:39), da bi na 2-2 izjednačio Robert Sabolič (35:58).Prilikom izvođenja kaznenih udaraca pobjedu Medveščaku osigurao je Ryan Kinasewich.Nakon 38 kola Medveščak je osmi sa 38 bodova, devete Jesenice imaju šest bodova manje.U sljedećem kolu, u nedjelju Medveščak igra protiv posljednjeg sastava lige, mađarske SAPA-e u Fehervaru.

MELBOURNE/ZAGREB

Petra Martić je ostala jedina hrvatska predstavnica u kvalifikacijama prvoga Grand Slam turnira sezone Australian opena u Melbourneu. Martić je u 2. kolu bila bolja od 17-godišnje Zagrepčanke Ajle Tomljanović s 6:4, 6:0, te će se za ulazak u glavni turnir boriti s 126. na WTA listi, Španjolkom Nurijom Llagostera Vives. Kod tenisača su u 2. kolu otpali i Antonio Veić i Nikola Mektić. Francuz Stephane Robert je s 6:3, 6:4 izbacio Veića, dok je Mektić poražen od Kanađanina Milosa Raonica s 6:4, 6:1.

MARIBOR

Veleslalom Svjetskog kupa skijašica u Mariboru otkazan je nakon što je prvu vožnju završilo 25 natjecateljica, a razlog otkazivanja utrke je ubrzano topljenje snijega na stazi po vrlo toplome vremenu. Organizatori nisu bili u mogućnosti u takvim vremenskim uvjetima preparirati stazu, pa su odlučili otkazati utrku. Tradicionalno veleslalomsko natjecanje za Zlatnu lisicu na stazi u Mariboru bilo je upitno od samoga početka, ali su se organizatori ipak odlučili pustiti skijašice na start u nadi da će staza izdržati. No, temperatura je brzo narasla na čak 15 stupnjeva i sav trud je bio uzaludan. U prvoj vožnji, koja će se poništiti, vodila je olimpijska pobjednica u ovoj disciplini Nijemica Viktoria Rebensburg ispred Slovenke Tine Maze i Nijemice Marije Riesch. U veleslalomu nije bilo hrvatskih skijašica. U nedjelju bi se u Mariboru trebao održati slalom.

SAPPORO

Nijemac Severin Freund pobjednik je natjecanja skijaša-skakača za Svjetski kup u japanskom Sapporu. Freund je do prve pobjede u karijeri došao skokovima od 124 i 129 metara, a imao je 1.4 boda više od vodećeg u Svjetskom kupu Austrijanca Thomasa Morgensterna. Treće mjesto je osvojio Poljak Adam Malysz. U ukupnom poretku Morgenstern vodi s 1163 boda ispred Simona Ammanna (721) i Austrijanca Andreasa Koflera (671).

HOBART

Australska tenisačica Jarmila Groth pobjednica je WTA turnira u australskom gradu Hobartu, vrijednog 220.000 dolara.Groth (40. na WTA listi) je u finalu s 6:4, 6:3 svladala Amerikanku Bethanie Mattek-Sands (59). Za Groth je to drugi osvojeni turnir u karijeri nakon Guangzhoua (2010).

AUCKLAND

Španjolski tenisač David Ferrer pobjednik je ATP turnira u novozelandskom Aucklandu nakon što je u finalu svladao Argentinca Davida Nalbandiana s 6:3, 6:2.Sedmi tenisač svijeta je za pobjedu trebao svega 68 minuta protiv Nalbandiana (27. na ATP listi) koji do finala nije izgubio ni set. Ferrer je po drugi puta nakon 2007. osvojio Auckland, a to mu je i 10. osvojeni turnir u karijeri.

San Antonio - Dallas 101 - 89

Houston - New Orléans 105 - 110 (produžetak)

Utah - Cleveland 121 - 99

Golden State - LA Clippers 122 - 112

LA Lakers - New Jersey 100 - 88

Phoenix - Portland 115 - 111

LEVERKUSEN

U prvoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva vodeća Borussia iz Dortmunda je kao gost svladala trećeplasirani Bayer iz Leverkusena sa 3-1 (0-0).Gosti su poveli sa 3-0 pogocima Grosskreutza (49, 53) i Goetzea (55), a konačni rezultat postavio je Kiessling (80).

Ovom pobjedom Borussia je povećala svoju prednost pred prvim pratiteljima na ljestvici, Mainzom i Bayerom na 13 bodova. Mainz će imati priliku smanjiti taj zaostatak u subotu kada će gostovati kod Stuttgarta.

MALMO

Hrvatski rukometaši pobjedom 27-21 (11-13) protiv Rumunjske krenuli su u obranu srebrne medalje osvojene na prošlom SP-u na domaćem terenu prije dvije godine. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Ivano Balić, dok je Manuel Štrlek s osam golova bio najefikssniji u našoj reprezentaciji.Manuel Štrlek:

"Očekivano se osjetio grč u prvoj utakmici, ali mislim da su stvari sjele na svoje mjesto u drugom poluvremenu i da smo pokazali tko je i što je Hrvatska. Danas se meni 'otvorilo', sutra će nekome drugom, glavno da se pobjeđuje i da idemo naprijed. Kako će prvenstvo odmicati, tako ćemo igrati sve bolje".

Ivano Balić:

"Na početku smo imali problema kod realizacije, nismo iskoristili dosta šuteva i sa šest i sa devet metara, pa smo počeli malo žuriti. Srećom, zadržali smo priključak u prvom poluvremenu. U drugom je bila potpuno druga slika, počeli smo igrati bolje u obrani, oni su pucali iz neizrađenih prilika, pa smo im 'gurali iza leđa'. Kad bi do kraja prvenstva obrana ostala na razini kao u drugom poluvremenu, bilo bi nam puno lakše".