ZAGREB, 16. siječnja 2011. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

WENGEN

Trenutno najbolji skijaš svijeta Ivica Kostelić zauzima drugo mjesto nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u Wengenu, dok su Natko Zrnčić-Dim i Dalibor Šamšal ostali bez plasmana u drugu vožnju. Kostelić nakon prve vožnje zaostaje samo devet stotinki sekunde za vodećim Austrijancem Marcelom Hirscherom, dok je treći Francuz Jean Baptiste Grange s zaostatkom od 12 stotinki. Zagrepčaninu na ruku ide i rezultat drugoplasiranoga u ukupnom poretku Norvežanina Aksela Lunda Svindala koji je ostao bez bodova na 44. mjestu. Zrnčić-Dim je nastupio nedovoljno oporavljen od viroze i zauzeo je 38. mjesto s zaostatkom od 4.06 za vodećim, dok je Dalibor Šamšal bio 46. (+5-27). Druga vožnja na rasporedu je u 13 sati.

MELBOURNE/ZAGREB

Hrvatska tenisačica Petra Martić uspješno je prošla kvalifikacije i nastupit će na glavnom turniru prvoga Grand Slama sezone Australian opena u Melbourneu.Martić je u završnom kolu kvalifikacija s uvjerljivih 6:2, 6:2 bila bolja od 126. na WTA listi Španjolke Nurije Llagostere Vives, te će biti treća hrvatska predstavnica u Melbourneu.Karolina Šprem će igrati s Južnoafrikankom Chanelle Scheepers, a Mirjana Lučić s Rumunjkom Soranom Cirsteom.

MARIBOR

Nakon jučerašnje veleslalomske danas je otkazana i slalomska utrka skijašica za Svjetski kup u Mariboru zbog pretoplog vremena, pa se tako tradicionalna 47. Zlatna lisica neće održati. Jutarnjem pregledom staze vodstvo utrke je zaključio da su visoke temperature onemogućile stvrdavanje staze, pa slalomska utrka nije bila moguća. Na slalomu su trebale nastupiti Ana Jelušić i Sofija Novoselić. U subotu je žiri pustio prvih 25 veleslalomašica, a potom je prekinuo utrku kada je temperatura narasla na 15 stupnjeva. Zasad se ne zna gdje će i hoće li mariborske utrke biti nadoknađene.

MILANO

U susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva prvak Inter je kao domaćin svladao Bolognu sa 4-1 (2-0).

Inter je poveo sa 4-0 golovima Stankovića, Milita i Eto'oa.

Ovom pobjedom Inter je stigao na četvrto mjesto sa 32 boda, koliko ima i peta Roma, dok vodeći Milan ima 40.

Bologna je 15. sa 22 boda jer su joj tri oduzeta zbog financisjkih problema.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Napoli i Fiorentina su igrali 0-0. Napoli je trenutačno drugi sa 37 bodova, a Fiorentina 10. sa 24.

MADRID

Nogometaši Espanyola slavili su u večernjoj utakmici 19. kola španjolske Primere u gostima kod Seville s 2:1 i zadržali peto mjesto na ljestvici. Espanyolu je pobjedu donio Jose Callejon (41,78), dok je strijelac utješnog pogotka za Sevillu bio Alvaro Negredo (90+1). Sevilla je u velikoj krizi, trenutno je 10. i bliža je dnu negoli vrhu.

MADRID

U susretu 19. kola nogometnog prvenstva Španjolske Athletic Bilbao je na domaćem terenu pobijedio Racing Santander 2-1. Strijelci za Athletic bili su Javi Martinez (8) i Muniain (10), a utješni pogodak za Santander zabio je Bolado (74). Nakon što su u prošlom kolu izgubili od Real Madrida 2-4, Villarreal je u 19. kolu kod kuće svladao Osasunu sa 4-2. Strijelci za "žutu podmornicu" bili su Marco Rubén (22), Cani (50), Capdevila (65) i Gonzalo Rodriguez (84), dok su poraz Osasune ublažili Vadocz (47) i Calleja (71). Villarreal i dalje čvrsto drži 3. mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Sporting Gijon je na domaćem terenu upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši Hercules 2-0, a strijelci su bili Barral (1) i Cases (31). Povremeni hrvatski reprezentativac Mate Bilić nije bio ni na klupi za pričuve Sportinga.

Getafe 0

Real Sociedad 4 - Xavier Prieto 10-11m, Antoine Griezmann 32, Mikel Aranburu 88,90