ZAGREB, 27. listopada 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 21 sat.

SANKT PETERBURG - Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sankt Peterburgu, pobijedivši 2. kolu nakon 2 sata i 15 minuta igre Indijca Somdeva Devvarmana sa 5-7, 6-1, 6-3. Čilić je loše krenuo u meč i izgubio prvi set sa 5-7, ali nakon toga kao da se drugi igrač pojavio na terenu i u preostala dva seta Čilić je "pomeo" Devvarmana. U drugom i trećem setu Čilić je na svoj servis izgubio samo 17 poena, a Devvarman je ostao bez prilike za "break".

U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv Talijana Andreasa Seppija.

VRBOVEC - Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u svom je drugom nastupu u skupini 6 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se 2013. godine održati u Švedskoj osvojila prvi bod odigravši u Vrbovcu protiv Slovenije 3-3 (0-1).

Gošće su povele sa 0-2 autogolom Allison Lee Scurich (20) i pogotkom Tanje Vrabel (54), na 1-2 smanjila je Dušanka Juko (56), da bi dva gola prednosti Sloveniji vratila Urška Ganec (66). Taj je rezultat vrijedio sve do sudačke nadoknade, a tada su naše igračice postigle dva pogotka i spasile bod, u listu strijeleaca upisale su se Petra Glavać (90-2) i Izabela Lojna (90+5).

U prvoj utakmici prije pet dana u Vrbovcu naše su nogometašice izgubile od vodeće reprezentacije u skupini Nizozemske sa 0-3.

Hrvatska će u sljedećem nastupu 19. studenoga gostovati kod Srbije u Jakovu.

Na EP će se plasirati pobjednice skupina, te najbolja druga reprezentacija, dok će ostale drugoplasirane reprezentacije u dodatne kvalifikacije.

TABLICA:

1. Nizozemska 2 2 0 0 9 0 6

2. Engleska 2 1 1 0 6 2 4

3. Srbija 3 1 1 1 4 9 4

4. HRVATSKA 2 0 1 1 3 6 1

5. Slovenija 3 0 1 2 4 9 1

ZAGREB - Hrvatski nogometni reprezentativac Mladen Petrić ozlijedio je gležanj u četvrtak ujutro na treningu svog kluba HSV-a, objavljeno je na službenim stranicama njemačkog prvoligaša. Težina ozljede zasad nije poznata, a Petrić se ozlijedio u jednom sudaru sa suigračem, nakon čega je ostao ležati. Zbog ozljede hrvatski napadač nije mogao nastaviti trenirati, pa čak niti hodati i s terena je odvezen.

Sada je upitan Petrićev nastup za HSV u nedjelju u utakmici 11. kola njemačkog prvenstva protiv Kaiserslauterna, a ako se radi o težoj ozljedi, na Petrića neće moći računati ni hrvatski izbornik Slaven Bilić u dvije utakmice dodatnih kvalifikacija za Euro 2012. protiv Turske 11. i 15. studenog.

ISTANBUL - Bjelorska tenisačica Viktorija Azarenka osigurala je prvo mjesto u "bijeloj" skupini na WTA Mastersu u Istanbulu i nastup u polufinalu zahvaljujući 6-2, 6-2 pobjedi protiv Kineskinje Na Li. Azarenka je u prvom nastupu u Istanbulu svladala Australku Samanthu Stosur, te će natjecanje u skupini okončati na prvom mjestu bez obzira na ishod dvoboja protiv Francuskinje Marion Bartoli koja će zamijeniti Ruskinju Mariju Šarapovu koja je nakon dva poraza odustala od daljnjeg nastupa zbog ozljede gležnja.

Stosur i Li imaju po pobjedu i poraz, te će u međusobnom ogledu u 3. kolu odlučivati o drugom mjestu u skupini koje također vodi u polufinale.

TABLICA:

1. Viktorija Azarenka 2 2 0 4 0 4

2. Samantha Stosur 2 1 1 2 2 2

3. Li Na 2 1 1 2 2 2

4. Marija Šarapova 2 0 2 0 4 0

ISTANBUL - U susretu "crvene" skupine na WTA Mastersu tenisačica u Istanbulu wimbledonska pobjednica Čehinja Petra Kvitova nadigrala je prvu igračicu svijeta Dankinju Caroline Wozniacki sa 6-4, 6-2. Wozniacki se tijekom susreta žalila na vrtoglavicu, ali je ipak odlučila odigrati dvoboj do kraja iako je bilo jasno kako nije potpuno spremna za igru.

Kvitova je s drugom pobjedom iz dva susreta osigurala nastup u polufinalu, dok je Wozniacki natjecanje u skupini završila s jednom pobjedom i dva poraza.

U "crvenoj" skupini još igraju Ruskinja Vera Zvonareva, koja ima pobjedu i poraz, te Poljakinja Agnieszka Radwanska koja ima jedan poraz.