Dr. Shuu-Jiun Wang iz Veterans General Hospital u Taipeiju i njegovi kolege proveli su istraživanje na 7.900 adolescenata, a rezultate su objavili u medicinskom časopisu Neurology.
Kroničnom dnevnom glavoboljom definirali su glavobolju koja se događa najmanje 15 puta mjesečno, traje najmanje 2 sata dnevno, tijekom tromjesečnog razdoblja. Od ispitanih adolescenata 122 ili 1,5 posto "zadovoljilo" je zadane kriterije. Među tinejdžerima kroničnu dnevnu glavobolju imalo ih je 32 odnosno 0,8 posto, te čak 90 posto djevojaka, odnosno 2,4 posto.
Sedamdeset šest osoba koje su patile od glavobolje (62 posto) tijekom prošle godine koristilo je tablete protiv glavobolje, a 24 ih je uzimalo preveliku dozu tableta. Ukupno je 50 ispitanika ili 41 posto u pogledu uzimanja lijekova protiv bolova konzultiralo liječnika, a samo njih 6 ili 5 posto posjetilo je i neurologa.
Znanstvenici su zaključili kako "na globalnoj razini još nije usvojen učinkovit način sprečavanja čestih glavobolja kod adolescenata niti je taj problem riješen u rutinskoj kliničkoj praksi". Dr. Andrew D. Hershey iz Medicinskog centra Dječje bolnice u američkom Cincinnatiju i njegovi kolege istaknuli su kako bi "liječnici koji tinejdžerima propisuju lijekove protiv glavobolja trebali više pozornosti posvetiti odgovarajućoj akutnoj i preventivnoj terapiji."