"Tržište je tako tijesno uravnoteženo da je jasno da si ne možemo priuštiti da izgubimo veliku opskrbu tržišta sirovom naftom", kazao je Caruso u intervjuu za Reuters.
Iako Sjedinjene Države ne uvoze izravno iransku sirovu naftu, Caruso je kazao da bi prekid opskrbe iranskom naftom utjecalo na američko tržište jer bi se ostale zemlje koje kupuju iransku sirovu naftu natjecale s Amerikom u pronalaženju novih dobavljača.
"To je promjenjivo svjetsko tržište nafte i svaki poremećaj u opskrbi utječe na sve, jer će cijena porasti za sve", kazao je.
Američke cijene sirove nafte premašile su 66 dolara po barelu, najvišu razinu u protekla tri i pol mjeseca zbog straha od sukoba s Iranom i problema u Nigeriji.
Caruso nije želio reći smatra li da bi poremećaj izvoza iranske nafte mogao povisiti cijene nafte na 100 dolara po barelu. "Ne bih želio o tome špekulirati. Nadamo se da će nuklearni spor biti riješen bez ikakvog poremećaja u opskrbi", rekao je.
Sjedinjene Države i Europska Unija žele da Vijeće sigurnosti Ujedinjenih naroda razmotri akciju protiv Irana kako bi ga se spriječilo ili kaznilo zbog nastavka s programom obogaćivanja urana, za koji Zapad strepi da bi mogao dovesti do razvoja nuklearne bombe.
Iran tvrdi da je njegov program obogaćivanja urana namijenjen stvaranju goriva za pokretanje nuklearnih elektrana i povećanju opskrbe električnom energijom.
Moguće su gospodarske sankcije koje bi mogle utjecati na iranski izvoz nafte, no one se smatraju malo vjerojatnima. Iran, četvrti svjetski izvoznik nafte, upozorio je da će porasti globalne cijene sirove nafte ukoliko Ujedinjeni narodi nametnu sankcije.