Do podneva je njegov tečaj oslabio 1,4 posto prema euru, kojim se trgovalo po 1,2052 dolara. Švicarski franak, koji se tradicionalno smatra sigurnim utočištem za kapital, ojačao je 1,5 posto, pa dolar stoji 1,2874 franaka.
Također, britanska funta poskupjela je 1,2 posto, na 1,7529 dolara. Jen je dobio 0,9 posto na vrijednosti, tako da dolar košta 115,93 jena.
Snažan potres pogodio je u srijedu Kalifornijski zaljev i meksičku obalu, izvijestio je američki Geological Survey web-site, no zasad još nema izvješća o štetama.
Tečaj zelene valute potonuo je nakon prvih izvješća koja ukazuju da je potres pogodio Kaliforniju. Time su nastavljeni njezini gubici započeti u utorak, po objavi zabilješke s posljednjeg zasjedanja Vijeća za operacije na otvorenom tržištu američke središnje banke Fed koja je pokazala da je rast kamatnih stopa blizu završetka nakon 18 mjeseci postupnog zaoštravanja monetarne politike.
"Bio je to vrlo, vrlo loš početak godine za dolar", istaknuo je Kamal Sharma, valutni strateg u Bank of America. "Fed je signalizirao da neće više biti previše podizanja kamatnih stopa, a to je bio glavni katalizator rasta dolara. Također smo tijekom jutra imali prisutan rizik s potresom", dodao je.
Uz švicarski franak, izvješća o potresu u Kaliforniji potaknula su ulaganja i u američke i europske državne obveznice.