ZAGREB, 26. ožujka 2007. (Hina) - Pregled događaja do 21 sat.

MELBOURNE - Hrvatska plivačica Sanja Jovanović nije se uspjela plasirati u finale utrke na 100 metara leđno na svjetskom prvenstvu u Melbourneu. Sanja je u prvoj polufinalnoj skupini osvojila peto mjesto isplivavši rezultat 1:01.59. Ukupno je zauzela 11. poziciju, a mjesto u finalu pobjeglo joj je za 36 stotinki sekunde, no Sanju može utješiti činjenica da je isplivala novi osobni i hrvatski rekord. Dosadašnje najbolje hrvatsko vrijeme popravila je za 27 stotinki sekunde. Zanimljivo, hrvatska plivačica je nakon 50 metara zauzimala prvu poziciju u svojoj skupini, no u drugih 50 metara nije izdržala strašan ritam i pala je na peto mjesto.

BEOGRAD - Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija zauzela je šest mjesto na ovogodišnjem EDuropskom prvenstvu u Beogradu. U dvoboju za petu poziciju naše stolnotenisačice su igrače bez Tamare Boroš, te izgubile od Austrije sa 0-3.

REZULTATI,

ZA 5. MJESTO:

Austrija - HRVATSKA 3-0

Jia Liu - Cornelia Vaida 3-1 (11-5, 11-4 9-11, 11-3)

Qiangbing Li - Andreja Bakula 3-0 (11-9, 11-6, 11-5)

Veronika Heine - Sunčica Vugrinec 3-0 (12-10, 11-1 11-8)

SLAVONSKI BROD - U unaprijed odigranoj utakmici 4. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao gost u Slavonskom Brodu svladao domaću Svjetlost sa 94-86.

8. Kvarner Novi Resort 4 0-3 -40 3

ZAMORA - Hrvatski biciklist Vladimir Miholjević (Liquigas) u svom je prvom nastupu nakon 10-mjesečne pauze zog teške ozljede zadobivene tijekom prošlogodišnjeg "Gira d'Italia", prvoj etapi utrke "Vuelta Castilla y Leon", voženoj na kronometar u dužini od 10 kilometara u Zamori, zauzeo odlično deveto mjesto. Miholjević, koji je lani u šestoj etapi "Gira" zadobio lom bedrene kosti, te nakon toga odvezao još osam etapa, je za pobjednikom Rusom Vladimirom Karpecom (Caisse d'Epargne) zaostao 18 sekundi.