U takvim okolnostima dolar trenutno iznosi 1,2253 dolara za euro te 1,2577 franaka. Prema jenu je blago ojačao i trenutno stoji 109,71 jen.
Američki podatak o neočekivanom padu proizvođačkih cijena u SAD-u, objavljen u petak, podržao je očekivanja da bi američka središnja banka Fed mogla odustati od povećanja kamatnih stopa u studenome, a moguće i u prosincu, iako se i dalje uvelike očekuje njihov rast u ovome mjesecu.
Sada tržišta nestrpljivo iščekuju niz novih američkih pokazatelja koji se očekuju u ovome tjednu, od prometa u maloprodaji, potrošačkih cijena i povjerenja potrošača, koje će s velikom pozornošću pratiti s ciljem dobivanja novih dokaza o zdravlju najvećeg svjetskog gospodarstva.
"Proizvođačke cijene zasigurno su uvelike pridonijele smanjenju očekivanja glede podizanja kamatnih stopa. No, i dalje vjerujemo da se sprema njihovo povećanje u rujnu", kazao je Ian Stannard, valutni strateg u BNP Paribasu.
Trgovci kažu da su poticajno na euro djelovale izjave glavnog ekonomista Europske središnje banke (ECB) Otmara Issinga koji je najoštrije dosad upozorio kako ECB s velikom budnošću prati inflaciju. On je kazao da središnja banka s velikom zabrinutošću prati cijene i da neće oklijevati podići kamatne stope ako visoke cijene nafte budu izazivale inflatorne probleme.
Euro je neznatno danas promijenjen u odnosu na jen i trenutno iznosi 134,38 jena.