Dolar se spustio oko 0,2 posto u odnosu na euro, koji trenutno iznosi 1,2080 dolara. Oslabio je i prema jenu, i to nekih 0,4 posto, te trenutno stoji 109,72 jena.
Trgovci nestrpljivo čekaju govor Alana Greenspana o njegovu viđenju stanja američkog gospodarstva nakon što su podaci o zaposlenosti pojačali očekivanja porasta kamatnih stopa za četvrtinu postotnog boda na nadolazećem sastanku 21. rujna, na 1,75 posto.
Nakon rujna, ostaju još dva sastanka Fed-a do kraja godine, za koje analitičari kažu da nude prilike za povećanje kamatnih stopa na dva posto, čime bi se one izjednačile s razinom kamatnih stopa u eurozoni.
Iako su povoljne brojke o kreiranju novih radnih mjesta u kolovozu, nakon dva uzastopna razočaravajuća mjeseca, umanjile zabrinutosti da oporavak američkog gospodarstva možda gubi na snazi te potaknule jačanje dolara, one nisu bile dovoljno snažne da bi mu pružile održiv zamah.
"Fed će vjerojatno ostati pri svome optimističnijem tonu, pripisujući sve te loše podatke privremenoj slabosti. To će vjerojatno biti dobro za dolar u idućih 48 sati", kazao je Peter Fontaine, valutni strateg u KBC u Bruxellesu.
Od značajnijih događanja još se u ovome tjednu očekuje više zasjedanja središnjih banaka u svijetu, među kojima se izdvaja ono britanske središnje banke.