Vlada tog trećeg po veličini svjetskog izvoznika nafte objavila je kako taj prekid u proizvodnji, koji za sada pogađa 375 tisuća barela nafte dnevno, smatra zabrinjavajućim ali da još neće intervenirati kako bi okončala štrajk.
Sindikat OFS, koji se bori za bolje mirovinske sheme i radnička prava za radnike na naftnim platformama, objavio je da će se štrajku 27. lipnja u ponoć pridružiti naftna polja koja crpe 260 tisuća barela nafte dnevno.
OFS i sindikat Lederne, koji zajedno organiziraju radnike na naftnim platformama uključene u proizvodnju, bušenje i opskrbu, objavili su da će se štrajku pridružiti Norsk Hydrovo naftno polje Heimdal, te Statoilovo Norne.
"Štrajk se nastavlja. Heimdal i Norne će od ponedjeljka biti zatvoreni", kazao je glasnogovornik OFS-a Bjorn Tjessem. Štrajk je izazvao rast cijena nafte na svjetskom tržištu, pri čemu je cijena sirove nafte marke Brent na tržištu u Londonu porasla na 35,83 dolara za barel.
Štrajk bi se već danas trebao proširiti s 375 na 455 tisuća barela manje proizvedene nafte dnevno, kada u ponoć dođe do najavljene obustave rada na ExxonMobileovom naftnom polju Ringhorne, koje crpi 80 tisuća barela nafte dnevno.