U takvim je okolnostima jen skočio 1,2 posto prema dolaru, nakratko dosegnuvši 109,87 jena za dolar, no potom je umanjio dobitke i trenutno stoji 110,03 jena. Ojačao je u jednom trenutku i 0,8 posto prema euru, na 135,56 jena za euro.
Dolar se spustio i oko 0,9 posto prema euru, nakratko zabilježivši i najnižu razinu u zadnja dva tjedna, u visini 1,2338 dolara za euro. Potom je ublažio gubitke, tako da euro trenutno stoji 1,2314 dolara. Za više od jedan posto oslabio je i prema novozelandskoj i australskoj valuti.
Indeks Tokijske burze Nikkei, koji je danas dobio na vrijednosti 2,8 posto uslijed pada cijena nafte i rasta očekivanja da će ovotjedni gospodarski pokazatelji potvrditi oporavak japanskog gospodarstva, najzaslužniji je za današnji skok jena.
S druge strane, najnoviji podatak o 248 tisuća novih radnih mjesta otvorenih u američkom gospodarstvu u svibnju, koji je premašio očekivanja, podržava stajalište tržišta da će američka središnja banka Fed povećati kamatne stope u lipnju za četvrtinu postotnog boda i učiniti dolar atraktivnijim za ulagače. No, brojke nisu bile dovoljno dobre da bi ispunile očekivanja da će Fed ići korak dalje od svojeg obećanja "odmjerene" jačine zaoštravanja politike, te ih podići za pola postotna boda.
"Da smo dobili bolje brojke s tržišta rada, pitanje bi bilo hoće li Fed možda otići nešto dalje, no činjenica da je dolar oslabio govori da je podatak razočarao", kazao je Neil Mellor, valutni strateg iz Bank of New York u Londonu.