Na svojim internetskim stranicama Državno odvjetništvo objavilo je da je "Županijsko državno odvjetništvo u Šibeniku podnijelo istražni zahtjev protiv državljanina Srbije i Crne Gore te Australije, D. V. zvanog Kapetan Dragan (1954.)".
Njega se tereti da je kao zapovjednik jedinice za posebne namjene u sastavu paravojnih srpskih postrojbi, odnosno zapovjednik nastavnog centra za obuku pripadnika specijalnih postrojbi Alfa, postupao protivno odredbama Ženevske konvencije.
Osumnjičen je da je u lipnju i srpnju 1991. u zatvoru na kninskoj tvrđavi te u veljači 1993. u Bruškoj kod Benkovca mučio, zlostavljao i usmrćivao zarobljene pripadnike hrvatske vojske i policije, kažu u Državnom odvjetništvu.
Tereti ga se i da je kao zapovjednik jedinica za posebne namjene u srpnju 1991. u Glini, u dogovoru sa zapovjednikom tenkovske jedinice JNA, izradio plan napada i zauzimanja glinske policijske postaje, prigradsko naselje Jukinac te sela Gornji i Donji Viduševac.
Tijekom tog napada su, protivno odredbama Ženevskih konvencija, oštećeni i uništeni civilni objekti, stanovništvo je natjerano na bijeg, opljačkana im je imovina, a ubijeni su i ranjeni civili među kojima i jedan strani novinar.
Zbog posebno teških okolnosti kaznenih djela za koje ga se tereti te mogućnosti utjecaja na svjedoke protiv osumnjičenog je zatražen pritvor, a tužiteljstvo je od istražnog suca zatražilo i izdavanje tjeralice.
Kaznene prijave protiv kapetana Dragana podnesene su nakon što je početkom rujna jedan australski dnevnik objavio priču o tom australskom Srbinu.
Ministrica pravosuđa tada je potvrdila da je kazneni progon protiv Vasiljkovića bio pokrenut i ranije, ali da je obustavljen primjenom Zakona o općem oprostu 1997.
Prema pisanju medija Vasiljković je 1994. bio pod istragom tadašnjeg splitskog Vojnog državnog odvjetništva zbog podrivanja i terorističke djelatnosti protiv državnog suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti Hrvatske, ali je istraga obustavljena.