Analiza opasnosti od terorističkih napada predana je parlamentarnom odboru za nadzor nad tajnim službama i u njoj se spominju mogući napadi na Rim, Milano i druge talijanske gradove.
"Velika je opasnost od terorističkog napada u Italiji, ali postoji i mogućnost napada na talijanska diplomatska predstavništva na Bliskom istoku", stoji u izvješću.
Direktor SISMI-a iznosi kako postoji odlična suradnja između tajne službe i policije. "Razmjena informacija je stalna i provodi se stalna kontrola na cijelom teritoriju", iznosi Pollari i objašnjava kako je poslije napada u Španjolskoj "Italija trebala biti pogođena u Bejrutu, napadom na veleposlanstvo, što je razotkriveno zahvaljujući suradnji s drugim tajnim službama".
Pollari postavlja i pitanje je li "jezgra koja je napala u Londonu samo lokalna, odnosno formirana od britanskih muslimana, ili je riječ o široj režiji". Po ocjeni talijanskih tajnih službi, potencijalni teroristi se skrivaju na sjeveru Italiji, ali i u južnoj regiji Campaniji. Mnogi potencijalni teroristi su, kako se navodi, "potpuno integrirani. Imaju supruge, djecu, dozvolu boravka, često i zaposlenje. Kreću se u malim skupinama i u kontaktu su s ostalim aktivnim jezgrama u Europi". List prenosi mišljenje kako su do sada "te jezgre davale samo logističku potporu pravim terorističkim formacijama, ali od sada bi mogle samostalno ući u akcije".
Iz dokumenata koje je tajna služba predala parlamentu proizlazi, po svemu sudeći, dosta mračna slika o stanju u Italiji, gdje postoji pet mogućih terorističkih skupina, od kojih je najopasnija GICM, islamska skupina marokanskih boraca, koja je, smatra se, mogla imati kontakte s atentatorima od 11. ožujka u Španjolskoj.