U vezi s tom odlukom ocijenio je da "ili premijeru netko podmeće, ili se radi o smišljenom obračunu s politički oporbenom županijom".
Sporazumom Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP) i holdinga SN i Dom, uz vladino odobrenje, većinski paket dionica opatijskih LRH predan je tim holdinzima radi namirenja državnog duga iz postupka kuponske privatizacije.
Komadina smatra da taj i drugi postupci, primjerice u crikveničkom Jadranu, riječkoj Transadriji te usporavanje cestogradnje u županiji, govore o odnosu središnje vlasti prema gospodarstvu županije i nisu slučajni.
Naveo je da se na području županije provode stalne smjene rukovodećih osoba te je naveo primjere u riječkoj Lučkoj kapetaniji, Autocesti Rijeka-Zagreb, na carini, Hrvatskim vodama te, kako je rekao, i smjene tajnica koje nemaju nikakve veze s politikom.
Po mišljenju župana Komadine, prognanici su kuponskom privatizacijom prevareni jer od nje nisu imali koristi. Kuponska privatizacija pokazala se sredstvom za bogaćenje pojedinaca koji su "torbarenjem" otkupili prognanički portfelj za oko 5 posto od njegove prave vrijednosti, rekao je.
Komadina smatra da je tržišna vrijednost LRH oko 3 milijarde kuna. Dodao je da objekti LRH imaju ukupno 170.000 četvornih metara prostora, a da četvorni metar stoji najmanje 1000 kuna.
Komadina je u vezi s LRH-ima zatražio sastanak s predsjednikom Vlade Ivom Sanaderom, a od mjerodavnih sve isprave na temelju kojih je provedena predaja dionica LRH. Od saborskih, pak, zastupnika iz županije zatražio je da pokrenu saborsku raspravu i osnivanje saborskog istražnog povjerenstva o LRH-ima, a od gradova i općina na Liburniji da zatraže istragu i zaštitu svojih prava.
Opatijsku vlast (koalicija Nazavisne liste Amira Muzura-HDZ-HSU) Komadina je ocijenio "desnom" dodavši da "u takvoj konstelaciji vlasti nije za očekivati veliku bunu s tog područja",
Komadina je najavio da bi početkom rujna trebala biti održana i izvanredna sjednica Županijske skupštine na temu LRH.