ZAGREB, 30. rujna 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

SPLIT - Košarkaši Splita u 1. su kolu regionalne ABA lige na svojim Gripama svladali Crvenu zvezdu sa 87-81 (26-21, 16-20, 20-20, 25-20). Briljirao je Ivan Mimica sa 32 koša, Nikola Vujčić je dodao 17 uz po pet skokova i asistencija za Split, dok su Filip Čović i Igor Rakočević ubacili po 10 za goste.

Košarkaši Cibone u 1. su kolu doživjeli neočekivani poraz od novaka u ovom natjecanju MZT-a iz Skoplja sa 72-77 (16-11, 11-26, 21-23, 24-17). Tomislav Zubčić sa 17 i Justin Hamilton sa 16 poena bili su najefikasniji u redovima Cibone, dok je MZT do pobjede stigao ponajviše zahvaljujući Cadeu Davisu koji je postigao 21 koš.

Cedevita je kao gost u Podgorici svladala Budućnost sa 78-74 (19-18, 23-17, 14-21, 22-18). Cedevitu je do prve pobjede u novoj sezoni predvodio Mickael Gelabale sa 18 koševa, dok je u sastavu Budućnosti najbolji bio Demarquis Bost sa 25 ubačaja.

Mornar BS - Medveščak

MADRID - U 6. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Barcelona je u gostima pobijedila Sevillu sa 3-2, iako su gubili do 89. minute. Tako Barca i dalje ima stopostotan učinak u prvenstvu, dok je Sevilla propustila da u roku od dva tjedna "uzme skalp" i Real Madridu i Barceloni. Prije dva tjedna Sevilla je dobila Real sa 1-0. Sevilla je povela sa 2-0 golovima Trochowskog (26) i Alvara Negreda (48), a u 53. minuti zaostatak Barce smanjio je Fabregas. Domaćini su imali pobjedu u rukama sve do 89. minute, kada je Fabregas poravnao na 2-2, a pobjedu Barceloni donio je David Villa u sudačkoj nadoknadi (90+3), s tim da je u igru ušao tek u 79. minuti. Katalonci su poslednje 23 minute imali igrača više, jer je veznjak Seville Gary Medel dobio crveni karton zbog udaranja Fabregasa. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je odigrao 75 minuta, je prema ocjenama novinara pružio impresivnu partiju na poziciji "playmakera" i njegova igra bila je ključna za opasne kontranapade Seville.