Dow Jones terminski indeks oko 14,00 sati bio je na dobitku tek 2 boda, dok je tehnološki Nasdaq bio na gubitku 3 boda.
Istodobno, S&P 500 indeks je stagnirao, te je bio ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Završivši u petak trgovanje na 1.224 boda, taj indeks porastao je za više od 8 posto od srpnja. Sada se približava gornjoj granici raspona u kojem se kreće u zadnja dva mjeseca, dok se investitori nadaju rješenju dužničke krize u eurozoni i dokapitalizaciji europskih banaka.
„S&P 500 indeks nalazi se nadomak razine otpora na 1.250 bodova. Ukoliko je probije, dobit će snage za daljnji uzlet“, ističe Peter Cardillo, ekonomist pri Rockwell Global Capitalu.
Međutim, danas je njemački ministar financija Wolfgang Schaeuble na jednom skupu poreznih stručnjaka u Duesseldorfu izjavio da europske vlade na predstojećem sastanku na vrhu Europske unije neće prezentirati konačno rješenje dužničke krize u eurozoni. To je investitore odmah nagnalo na oprez.
Nove smjernice dat će im objava poslovnih rezultata Citigroupa, IBM-a i Wells Fargoa. Također, očekuje se objava Empire State indeksa industrijske aktivnosti za listopad, te podaci Feda o industrijskoj proizvodnji i iskorištenosti kapaciteta u SAD-u u rujnu.
I na europskim burzama dobro raspoloženje investitora splasnulo je nakon izjava njemačkog ministra financija.
Trenutno je londonski Ftse na dobitku svega 0,24 posto, na 5.479 bodova, a pariški CAC 0,12 posto, na 3.221 bodu. Frankfurtski DAX, pak, u minusu je 0,2 posto, na 5.955 bodova, nakon što je tijekom jutra bio u plusu za više od 1 posto.