"Srbija će sigurno obaviti vrlo temeljitu istragu kako bi se doznalo gdje je bio Mladić, s kim je ondje bio i je li ikad imao suradnike među članovima državnog aparata", rekao je Đelić za France Inter.
"Ne treba nagađati" o mogućim suradnicima bivšega vojnog zapovjednika bosanskih Srba unutar državnog aparata, rekao je Đelić. "Jasno je da smo predsjednik Tadić, kao i mi iz srbijanske vlade, od 2008., odnosno u trenutku kada smo došli na vlast u državi, učinili sve kako bismo postigli ovakav završetak", kazao je. "Ovako smo postupili zbog nedužnih žrtava i njihovih obitelji, zbog Bošnjaka, Srebrenice i zbog trajnoga izmirenja u regiji", istaknuo je Đelić.
Srbijanski predsjednik Boris Tadić u četvrtak je objavio vijest o Mladićevu uhićenju u mjestu Lazarevu, 80 km sjeveroistočno od Beograda. Uhićenjem Ratka Mladića, kojega je Haški sud 1995. optužio za genocid i zločine protiv čovječnosti, zbog njegove uloge u masakrima počinjenim u Srebrenici i tijekom opsade Sarajeva, završen je bijeg čovjeka koji se pred međunarodnim pravosuđem uspio skrivati gotovo šesnaest godina.