Indeks londonske burze FTSE tako je bio u minusu 0,22 posto, na 6.055 bodova, a frankfurtski DAX je dosegao 7.430 bodova, ojačavši pritom 0,35 posto. Pariški CAC je bio na dobitku 0,43 posto, popevši se na 4.085 boda.
Nove smjernice ulagači će potražiti u najnovijim podacima o gospodarskom rastu u SAD-u. Po očekivanjima analitičara, rast bi mogao značajnije usporiti u prvom tromjesečju i iznositi dva posto, pa i manje od toga, nakon što je u četvrtom tromjesečju iznosio 3,1 posto na godišnjoj razini.
Za dobro raspoloženje ulagača zaslužan je Fed koji je u srijedu signalizirao da se ne žuri sa zaoštravanjem krajnje popustljive monetarne politike.
Raznolika poslovna izvješća također su dobrim dijelom usmjeravala današnje kretanje indeksa.
Među dobitnicima se isticao bankovni sektor, predvođen Deutsche Bankom, čije su dionice ojačale 4,5 posto nakon što je izvijestila o tromjesečnoj dobiti koja je nadmašila očekivanja.
Najveća banka u eurozoni španjolski Santander zabilježila je 1,5-postotni rast cijene dionice, nakon objave rezultata poslovanja u prvom tromjesečju.
S druge strane, među gubitnicima je bio Unilever, s padom cijena dionica od 2,5 posto nakon što je objavio tromjesečne poslovne rezultate i ustvrdio da će utjecaj viših cijena roba ove godine biti veći nego što se očekivalo.
Njemački softverski div SAP zabilježio je pad cijene dionice od 5,7 posto, nakon što njegovi rezultati poslovanja u prvom tromjesečju nisu ispunili očekivanja tržišta.
Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks porastao 1,63 posto, na 9.849 bodova.