Terminski Dow Jones indeks u 13,30 sati bio je u minusu 4 bodova, dok je tehnološki Nasdaq bio u plusu 8,25 bodova.
Istodobno, S&P 500 terminski indeks bio je na dobitku 3 boda, te iznad fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Nakon snažnog uzleta, S&P indeks se sada kreće u uskom rasponu, a još od sredine veljače ne uspijeva preskočiti 1.333 boda. Ta razina dvostruko je viša od 12-godišnjeg minimuma, koji je S&P zabilježio u ožujku 2009. godine, i nije daleko od 1.344 boda, njegove najviše vrijednosti od lipnja 2008. godine.
„Brzina kojom smo rasli pomalo ograničava daljnji uzlet. Zasigurno ima mnogo trgovaca koji će pokušati iskoristiti trenutak za dobitonosne prodaje i vratiti se na tržište u povoljnijim uvjetima. Teško je održati ovako visoke stope rasta indeksa“, smatra Rick Meckler, predsjednik investicijske tvrtke LibertyView Capital Management.
Nedostatak novih značajnih makroekonomskih pokazatelja, kao i nuklearna kriza u Japanu te nemiri na Bliskom istoku danas bi na Wall Streetu mogli rezultirati niskim obujmom trgovanja. Prošloga tjedna obujam trgovanja bio je najniži od početka godine.
Nervoza oko političkih nemira na Bliskom istoku danas je podigla cijenu Brent blend barela sirove nafte na londonskom tržištu iznad 119 dolara, što je njegova najviša cijena u zadnje 2,5 godine.
U nešto većem fokusu investitora danas je dionica Southwest Airlinesa, čija je cijena potonula 5,7 posto u elektroničkom predtrgovanju. Američke vlasti zadužene za sigurnost zračnog prometa u nedjelju su izvijestile o nastanku pukotine na zrakoplovu te kompanije koji je prisilno sletio u Arizoni.
I na europskim burzama najvažniji indeksi danas stagniraju. Trenutno je londonski Ftse indeks u plusu 0,33 posto, na 6.029 bodova, frankfurtski DAX 0,13 posto na 7.189 bodova, dok je pariški CAC u minusu 0,04 posto, na 4.053 boda.