U takvom okruženju euro je neznatno oslabio prema dolaru, kliznuvši za 0,1 posto na 1,3552 dolara. Prethodno se nakratko spustio i na 1,3537 dolara.
Prema švicarskom franku euro je oslabio 0,3 posto, te se njime trgovalo po 1,2973 franaka. Dolar je izgubio na vrijednosti prema švicarskoj valuti 0,2 posto, kliznuvši na 95,69 centima.
Oporavku eura nakon jutarnjeg pada pridonio je solidan odaziv na aukciju španjolskih državnih obveznica s dužim rokom dospijeća. Rast je ipak bio ograničen zbog nastavljenih zabrinutosti oko bankovnog sektora eurozone nakon što je Europska središnja banka (ECB) upozorila da su hitne prekonoćne pozajmice preskočile razinu od 15 milijardi eura.
"Španjolska vlada je prodala zadužnice, no i dalje su prisutne zabrinutosti vezane uz pojačane prekonoćne pozajmice od ECB-a", ističe analitičar nabCapitala Gavin Friend.
Neizvjesnosti oko daljnjeg razvoja događaja na Bliskom Istoku dale su poticaja jačanju švicarskog franka nadomak razine od 1,30 franaka za euro, jer su se ulagači počeli okretati sigurnijim valutama.
"Dođe li do eskalacije sukoba na Bliskom Istoku, ulagači će se okrenuti sigurnijim valutama, što će poduprijeti franak", kaže jedan ekonomist.
Sinoć objavljen zapisnik sa siječanjskog sastanka monetarnog povjerenstva američke središnje banke Fed pokazuju da američki zakonodavci ne žure s promjenama ultra-popustljive monetarne politike.
Ulagači sada očekuju objavu indeksa američkih maloprodajnih cijena (CPI) za siječanj, u potrazi za signalima daljnjeg rasta inflacije u SAD-u.