Euro je tako do podneva ojačao na 1,3070 franaka, nakon što je nakratko poskočio i na 1,3130 franaka. Bio je na dobitku i prema dolaru, ojačavši 0,2 posto na 1,3510 dolara.
Zelena novčanica ostala je pak nepromijenjena prema jenu, na 83,75 jena, nadomak najvišoj razini u osam tjecana od 83,93 jena, koju je dotaknula u utorak.
Švicarska vlada najavila je da će poduzeti mjere kako bi suzbila jačanje franka i time pružila potporu izvoznicima.
"Švicarska vlada već neko vrijeme galami zbog jakog franka ali teško im je balansirati", zaključio je Jeremy Stretch iz CIBC-a.
"Mnogi su sektori švicarskog gospodarstva pod pritiskom zbog jake valute ali u vladi moraju voditi računa o tome da ne zadru na teren Švicarske narodne banke", tumači Stretch.
I vlada u Bernu istaknula je da je monetarna politika u nadležnosti Švicarske narodne banke.
Euro je donekle crpio potporu i iz glatke aukcije portugalskih dužničkih papira, iako još nisu u potpunosti otklonjene bojazni u vezi s time kada će dužnosnici pronaći trajno rješenje za dužničku krizu u eurozoni.
Među ostalim valutama isticala se britanska funta, koja je naglo oslabila jer su ulagači znatno revidirali očekivanja rasta kamatnih stopa u Velikoj Britaniji nakon što je britanska središnja banka (BoE) u tromjesečnom izvješću o inflaciji snizila prognozu gospodarskog rasta u kontekstu rasta potrošačkih cijena.
BoE za ovu godinu predviđa velike prepreke gospodarskom oporavku, a naniže revidirana prognoza o gospodarskom rastu u 2011. u odnosu na procjene iz studenog priziva prijetnju stagflacije.
Funta je tako prema dolaru potonula na 1,6040 dolara. Euro je prema funti skočio na 84,29 penija.