ZAGREB, 5. prosinca 2010. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

Iako su u zadnjem kolu igrali u Zagrebu samo 1:1 protiv Varaždina, nogometaši Dinama osvojili su naslov jesenskog prvaka Prve HNL. Dinamo jesen završava s pet bodova više od Hajduka koji je u nedjelju slavio kod Šibenika s 3:1. Hrvatsko prvenstvo se nastavlja 25. veljače.

Rezultati 18. kola Prve HNL:

U petak:

Inter - Cibalia 2-1 (Balić 8, Barišić 50/ Bartolović 19)

Hrvatski dragovoljac - Rijeka 2-2 (Žugaj 30, 39/ Vukman 38, Štrok 45-11m)

U subotu:

Istra 1961 - Lokomotiva 2-1 (Roce 51, Linić 61/ Peko 58)

Zadar - Slaven Belupo 1-1 (Santini 65-11m/ Delić 83)

Split - Karlovac 0-1 (Pilipović 66)

Osijek - Zagreb 0-0

U nedjelju:

Šibenik - Hajduk 1-3 (Alispahić 90-pen/Tomasov 47, Andrić 49, Ibričić 88)

Dinamo - Varaždin 1-1 (Morales 56-pen/Škvorc 65)

16. Hrvatski dragovoljac 18 1 4 13 11 43 7

U susretu 18. kola Prve hrvatske nogometne lige u Zagrebu su nogometaši Dinama i Varaždina igrali 1:1 (0:0). Utakmica se igrala na stadionu Maksimir pred 1000 gledatelja, a sudio je Kovačić iz Križevaca. Strijelci: 1:0 Morales (56-11m), 1:1 Škvorc (65)

ŠIBENIK

U susretu 18. kola Prve hrvatske nogometne lige u Šibeniku su nogometaši splitskog Hajduka svladali HNK Šibenik s 3:1 (0:0). Utakmica se igrala na stadionu Šubićevac pred 3000 gledatelja, a sudio je Gerek iz Zaboka.

Strijelci: 0:1 Tomasov (47), 0:2 Andrić (49), 0:3 Ibričić (88), 1:3 Alispahić (90-pen)

Hokejaš zagrebačkog Medveščaka 19-godišnji Zvonimir Lovrenčić brutalno je noćas pretučen u središtu Zagreba, u Kačićevoj ulici, te je sa teškim ozljedama glave prevezen u Kliničku bolnicu Dubrava, gdje će biti operiran, doznaje se u hokejaškom klubu Medveščak. Mladi hokejaš napadnut je noćas oko 03.00 sata, a u policiji zasad nemaju pojedinosti o napadaču. Od glasnogovornika Medveščaka Ranka Vučinića doznaje se da je Lovrenčić u napadu teško ozlijeđen, te da je zadobio težak potres mozga i ozbiljnu ozljedu čeljusti, zbog čega će najvjerojatnije već danas biti operiran. Glasnogovornik Vučinić kazao je da sa pretučenim Lovrenčićem još nitko iz kluba nije uspio razgovarati zbog njegovih ozbiljnih ozljeda. U policiji kažu da je Lovrenčić zadobio ozljede na neutvrđen način.

Neslužbeno se doznaje da je Lovrenčić teško ozlijeđen u blizini kafića "Tim", gdje je policija danas obavila očevid. Također, prema neslužbenim informacijama Lovrenčić se je u društvu dvoje prijatelja i prijateljice vraćao kući kada su ga napala trojica nasilnika.

U susretu 25. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Jesenice 5:2 (1:0, 2:2, 2:0).Golove za 'medvjede' zabili su Frank Banham (17:10, 39:47), Robby Sandrock (33:25), Andy Sertich (48:37) i Ryan Kinasewich (50:54), dok su strijelci za slovensku momčad bili Brett Lysak (20:50) i Robert Sabolic (27:20).

Bio je to treći međusobni ogled Medveščaka i Jesenica ove sezone i druga pobjeda hrvatskog sastava.

LJUBLJANA/ZAGREB

Košarkaši Zagreba slavili su u dvoboju 10. kola NLB lige u gostima kod Olimpije s 82:75 (33:40). Kod Zagreba su najviše koševa dali Žorić (28), Renfroe (17) i Mulaomerović (16). Zagreb je šesti na ljestvici s omjerom 6:4, a vodi Krka s istim omjerom.

LONDON/ZAGREB

Goran Ivanišević je trijumfirao na završnom turniru ATP Senior Toura u dvorani Royal Albert Hall u Londonu svladavši u finalu Amerikanca Todda Martina s 6:2, 6:4. Tridesetdevetogodišnjem Splićaninu London je očito sretno mjesto jer je u tom gradu ostvario i najveći uspjeh u karijeri osvajanjem Wimbledona 2001. Inače, Ivanišević je ove sezone osvojio tri turnira na ATP Senior Touru.

PARIZ

U susretu 16. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je izgubio na gostovanju u Nici 1:0, a kako je Lille na svom terenu pobijedio Lorinet 6:3 preuzeo je vodstvo na ljestvici Le Championnata.Pogodak odluke u derbiju Azurne obale zabio je Fae u drugoj minuti sudačke nadoknade. Lille je u sjajnom susretu pobijedio Lorient 6:3. Golove za pobjedničku momčad postigli su Sow (11, 48, 82), Baca (18), Gervinho (58) i Frau (88), dok su strijelci za Lorient bili Gameiro (7, 45) i Kitambala (57).PSG je u Parizu pobijedio Brest 3:1. Golove za pariški sastav zabili su Nene (5), Bodmer (59) i Giuly (77), a za Brest Roux (54).Lille sada vodi sa 28 bodova, PSG i Rennes imaju po bod manje, Marseille je na četvrtom mjestu sa 26 bodova koliko ima i Lyon na petom mjestu.

Lille - Lorient 6:3 (Sow 11,48,82, Baca 18, Gervinho 58, Frau 88 / Gameiro 7,45, Kitambala 57)

PSG - Brest 3:1 (Nene 5, Bodmer 59, Giuly 77 / Roux 54)

Nice - Marseille 1:0 (Faé 90+2)

BEAVER CREEK/ZAGREB

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 27. mjesto u prvoj vožnji veleslaloma Svjetskog kupa u američkom Beaver Creeku s zaostatkom od 2.21 sekundi za vodećim Amerikancem Tedom Ligetyem. Drugi hrvatski predstavnik u utrci Natko Zrnčić Dim je diskvaficiran nakon što je promašio pretposljednja vrata. Iza Ligetya 36 stotinki zaostaje Norvežanin Kjetil Jansrud, a treći je s zaostatkom od 59 stotinki njegov sunarodnjak Aksel Lund Svindal. Druga vožnja je na rasporedu u 21.30 sati.

U susretu 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sunderland je pobijedio West Ham 1:0, dok je West Bromwich Albion slavio protiv Newcastle Uniteda 3:1.Tri boda Sunderlandu je donio Jordan Henderson postigavši gol u 34. minuti utakmice. Golove za WBA zabili su Somen Tchoyi (32) i Peter Odemwingie (71, 89), dok je poraz "Svraka" ublažio Peter Lovenkrands (90).

BERLIN

Lider njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund nastavlja nizati pobjede. U susretu 15. kola Bundeslige Borussija je na gostovanju na EasyCredit stadionu porazila Nurnberg 2:0, a golove su postigli Mats Hummels (23) i Robert Lewandowski (88).U drugom susretu igranom u nedjelju Bayer Leverkusen je pobijedio Koln 3:2. Golove za "apotekare" postigli su Patrick Helmes (21), Tranquillo Barnetta (55) i Stefan Reinartz (61), dok su strijelci za goste bili Pedro Geromel (27) i Martin Lanig (65). U domaćim redovima nije bilo hrvatskog nogometaša Domagoja Vide, dok je za Koln svih 90 minuta odradio Mate Jajalo. Miro Varvodić nije ulazio u igru.Na ljestvici vodi Borussija sa 40 bodova, čak deset više od Mainza na drugom mjestu, dok je Bayer treći sa 29 bodova. Koln je u zoni ispadanja, na 17. mjestu sa 12 bodova.

BEOGRAD

Srpski tenisači osvojili su po prvi puta Davis Cup nakon što su u finalu u Beogradu svladali Francusku s 3:2, a pobjedu vrijednu pokala ostvario je u petom dvoboju Viktor Troicki koji je uvjerljivo porazio Michaela Llodru s 6:2, 6:2, 6:3. Ranije je Novak Đoković u četvrtom dvoboju pobijedio Gaela Monfilsa s 6:2, 6:2, 6:4 i tako izjednačio rezultat na 2:2, a potom su oba izbornika promijenili igrače za zadnji dvoboj pa su umjesto Janka Tipsarevića i Gillesa Simona igrali Troicki i Llodra. Srbi su tako postali 13. nacija koja je osvojila Davis Cup, dok su Francuzi ostali na tri naslova.

RIM

U susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdorija je pobijedila Bari 3:0, dok je Fiorentina slavila protiv Cagliarija 1:0. Golove za "Sampu" postigli su Pazzini (17-11m) i Guberti (56,61), dok je pobjedu "Violama" donio Mutu golom u 52. minuti.Parma je pobijedila Udinese 2:1, a oba gola za domaći sastav zabio je Argentinac Hernan Crespo koji je tako stigao do brojke od 150 golova u Serie A probivši se na 22. mjesto ljestvice najboljih strijelaca u povijesti talijanskog prvenstva. Crespo je član Parme od ove sezone, a za Parmu je igrao i od 1996. do 2000. godine. Na Apeninima je nosio i dres Lazia, Intera, Milana i Genoe.

Najbolji strijelac u povijesti talijanskog prvenstva je Silvio Piola koji je od 1929. do 1954. zabio 274 gola.

Parma - Udinese 2:1 (Crespo 24-11m, 55 / Di Natale 35)

Lecce - Genoa 1:3 (Ofere 45+2 / Toni 55, Rafinha 76, Rossi 90+4)

Fiorentina - Cagliari 1:0 (Mutu 52)

Cesena - Bologne 0:2 (Di Vaio 31, Britos 87)

Sampdoria - Bario 3:0 (Pazzini 17-11m, Guberti 56, 61)

Catanija - Juventus večeras

Igrano u petak:

Lazio - Inter 3:1 (Biava 26, Zarate 52, Hernanes 89 / Pandev 74)

Igrano u subotu:

Chievo - Roma 2:2 (Moscardelli 61, Granoche 83 / Simplicio 26, 44)

Milan - Brescia 3:0 (Boateng 4, Robinho 28, Ibrahimović 30)

Vratar Dinama Ivan Kelava novi je rekorder Prve HNL po broju minuta bez primljenog pogotka. Kelava nije primio gol 689 minuta čime je za pet minuta oborio dosadašnji rekord Dragana Stojkića koji je na vratima Slaven Belupa u sezoni 1999./2000. sačuvao mrežu 684 minute.Kelavin niz prekinuo je Filip Škvorc postigavši gol za Varteks u 65. minuti današnje utakmice protiv Dinama. Kelava je posljednji pogodak primio u 11. kolu na gostovanju u Osijeku.Kelava je nedavno postao i novi Dinamov rekord sa 1009 minuta bez primljenog gola u svim natjecanjima. Njegov rekord je prekinuo napadač Villarreala Rossi postigavši pogodak u 25. minuti utakmice igrane u četvrtak na El Madrigalu. Kelava je oborio 35 godina star rekord Željka Stinčića koji je nanizao 749 minuta bez pogotka. Razlika je u tome što je Stinčić sve minute skupio u prvenstvenim utakmicama, dok je Kelava povezao utakmice prvenstvena, hrvatskog Kupa i Europske lige.

LJUBLJANA

Slovenija je dobila organizaciju Europskog prvenstva košarkaša 2013., odlučio je jednoglasno Izvršni odbor FIBA Europe u Muecnhenu. Slovenija je bila jedini kandidat, pa 22 člana IO FIBA-e nisu imali tešku zadaću.Prvenstvo će se održati u rujnu 2013., a bit će to najveći sportski događaja u povijesti Slovenije koji će tu državu stajati od tri do tri i pol milijuna eura, dok će ostatak od približno tri milijuna eura pokrit će sponzori.