SKV: Sport u 21 sat

Autor: rsal
ZAGREB, 28. studenog 2010. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

ZAGREB

U susretu šestog kola skupine D rukometne Lige prvaka Zagreb Croatia osiguranje je u Areni pred 13.000 gledatelja pobijedio Flensburg 31:26 (14:12) i nadoknadio poraz od tri gola razlike iz prve utakmice. Zagreb će tako u slučaju identičnog broja bodova na koncu natjecanja po skupinama biti bolji od njemačkog sastava.U najava utakmice rukometaši Zagreba su priželjkivali pobjedu s četiri gola razlike, no nitko se nije nadao da će hrvatski sastav 'razbiti' Flensburg. U pojedinim trenucima susreta Zagreb je imao i deveta razlike (24:15, 26:17) i bio je bolji u svim segmentima igre. Hrvatskog prvaka do pobjede su vukli Zlatko Horvat sa 8 golova, David Spiler sa šest, Gyukla Gal sa pet, te Ivano Balić sa četiri gola, dok je vratar Gorazd Škof sakupio 13 obrana.U prvom susretu iz ove skupine St Peterburg je još u srijedu pobijedio rumunjsku Constantu 29:26 (14:13) i ubilježio drugu pobjedu ove sezone. Večeras se još sastaju Ciudad Real i Bosna. Na ljestvici vodi Ciudad Real sa 9 bodova, CO Zagreb i Flensburg imju po osam bodova. St Peterburg i Constanta imaju po četiri boda, a na začelju je Bonsa s jednim bodom.

ZAGREB

U susretu 23. kola EBEL lige zu hokeju na ledu Medveščak je u Ljubljani u dvorani Tivoli pred 2.500 gledatelja pobijedio Olimpiju 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Nakon prve trećine bez golova Medveščak je poveo u 21. minuti golom Ryana Kinasewicha na asistenciju Jamiea Riversa i Franka Banhama, a potom je Jonathan Filewich u 35. minuti na asistenciju Thomasa Guidarellija povećao na 2:0. Olimpija je u 44. minuti smanjila rezultat golom Burkea Henrya, a potom svim silama krenula po izjednačenje, međutim zagrebačka momčad je uspjela zadržati gol viška. Bila je to treća utakmica 'zmajčeka' i 'medvjeda' ove sezone i druga pobjeda Medveščaka, a zanimljivo sve tri pobjede su momčadi ostvarile na gostovanjima.Medveščak nakon 23 utakmice ima 10 pobjeda i 13 poraza i nalazi se na petom mjestu ljestvice sa 24 boda. U vodstvu je Klagenfurt sa 42 boda.

LONDON

Švicarac Roger Federer pobjednik je završnog ATP Mastersa u Londonu nakon što je u finalu svladao svojeg najvećeg suparnika Rafaela Nadala u tri seta - 6:3, 3:6, 6:1. Federeru je to čak peti Masters (2003, 2004, 2006,2007, 2010) čime je izjednačio rekord Petea Samprasa, dok Nadal još uvijek čeka prvi. Unatoč porazu, Nadal će godinu završiti kao prvi tenisač svijeta, a još uvijek i vodi s 14:8 u međusobnim dvobojima s Federerom, koji sada ima i 66 osvojenih turnira.Finale u O2 Areni prvo je nakon 24 godine u kojem su se u završnom dvoboju zadnjega turnira sezone sastali prvi i drugi tenisač svijeta. Zadnji puta su to ostvarili Ivan Lendl i Boris Becker.

ASPEN/ZAGREB

Hrvatska skijašica Ana Jelušić nije završila prvu vožnju slaloma Svjetskog kupa u američkom Aspenu. Jelušić je tako nakon Levia i u drugom slalomu sezone ostala bez bodova. Nakon prve vožnje vodi Šveđanka Maria Pietilä-Holmner ispred Austrijanke Nicole Hosp (+0.09) i Slovenke Tine Maze (+0.14).

EINDHOVEN/ZAGREB

Hrvatska muška štafeta 4x50 metara slobodno zauzela je četvrto mjesto na Europskom plivačkom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu. Duje Draganja, Mario Todorović, Mario Delač i Aleksej Puninski plivali su 1:25.99 minuta, te su za 18 stotinki ostali bez bronce koju su uzeli Rusi. Zlato je pripalo Talijanima, a srebro Nijemcima. U finalu discipline 50 leptir Todorović je bio šesti s 23.42, a Aleksej Puninski sedmi s 23.50 sekundi. Europski prvak je Nijemac Steffen Deibler (22.34), srebrni Ukrajinac Andrij Govorov, a brončani Nizozemac Joeri Verlinden. Hrvatsko plivanje je EP u Eindhovenu okončalo s zlatnom medaljom Sanje Jovanović na 50 leđno, a danas je, uz štafetu, četvrti na 100 mješovito bio Draganja.

VARAŽDIN

U susretu 17. kola Prve hrvatske nogometne lige Varaždin i Split su odigrali bez pogodaka. Utakmicu je pred 500-tinjak gledatelja vodio Vlado Svilokos iz Siska.Na ljestvici vodi Dinamo (44) ispred Hajduka (37) i Cibalije (30). Split je na četvrtom mjestu sa 27 bodova, dok je Varaždin na sedmoj poziciji sa 24 boda.

Najbolji hrvatski plivač Duje Draganja zauzeo je četvrto mjesto u utrci na 100 mješovito na EP-u u 25-metarskim bazenima u Eindhovenu. Splićaninu je medalja izmakla za 32 stotinke, on je plivao 53.56 sekundi, a brončani Španjolac Forns 53.24. Zlato je osvojio Nijemac Markus Deibler (52.13), a srebro Slovenac Peter Mankoc (52.87).

PARIZ

Hrvatske rukometašice osvojile su treće mjesto na pripremnom turniru u Parizu nakon pobjede nad domaćinom Francuskom 20:19. Hrvatske rukometašice su u subotu izgubile od Rumunjske (25:29), a pobjeda protiv jakih Francuskinja dobra je najava pred Europsko prvenstvo koje započinje za desetak dana.

LONDON

U dvoboju 15. kola Engleske lige nogometaši Newcastlea i Chelsea su odigrali 1:1, pa je Chelsea propustio priliku vratiti se na vrh Premijerlige. Newcastle je poveo već u 6. minuti zgoditkom Andya Carrolla (6), a Chelsea je izjednačio preko Salomona Kaloua (45). Chelsea zaostaje dva boda za vodećim Manchester Unitedom.

RIM

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je u Rimu odigrao 1:1 protiv Catanije, dok je Napoli izgubio na gostovanju kod Udinesea 1:3.Catanija je povela golom Matíasa Silvestrea u 44. minuti, a već u idućoj minuti izjednačio je Hernanes. Udinese je do pobjede protiv Napolia došao na krilima sjajnog Antonia Di Natalea koji je zabio sva tri gola (16-11m, 45, 57). Za Napoli je gol postigao Marek Hamšik u 58. minuti, no sedam minuta kasnije promašio je kazneni udarac.Bari i Cesena su odigrali 1:1, a za goste je od 57. minute igrao hrvatski nogometaš Igor Budan.U ranije odigranom susretu prvak Inter je slavio protiv Parme s čak 5:2. Pogotke su za Inter dali Dejan Stanković (18,19,75), Esteban Cambiasso (23) i Thiago Motta (72), dok je dvostruki strijelac za Parmu bio Argentinac Hernan Crespo (4,36). Na ljestvici vodi Milan sa 30 bodova, Lazio ima 27, a Juventus 24. Inter je pobjedom došao na peto mjesto ljestvice s sedam bodova manje od Milana. Na začelju je Bari s deset bodova.

REZULTATI:

Bologna - Chievo odgođeno

Brescia - Genoa 0:0

Bari - Cesena 1:1 (Caputo 64 / Colucci 62-11m)

Lazio - Catanija 1:1 (Hernanes 45 / Silvestre 44)

Udiense - Napoli 3:1 (Di Natale 16-11m, 45, 57 / Hamšik 58)

Inter - Parma 5:2 (Stanković 18,19,75, Cambiasso 23, Motta 72 / Crespo 4,36)

Palermo - Roma večeras

Igrano u subotu:

Sampdoria - Milan 1:1 (Pazzini (59 / Robinho 43)

Juventus - Fiorentina 1:1 (Pepe 82 / Motta 4)

LONDON

Tottenham je u derbiju 15. kola Engleske lige na svom stadionu svladao Liverpool s 2:1, uz odličnu igru Luke Modrića koji je zaslužan za prvi zgoditak "Pijetlova". Liverpool je poveo pogotkom Slovaka Škrtela u 42. minuti, ali je isti igrač postigao autogol u 65. minuti nakon solo-prodora Modrića. Defoe je u 57. minuti promašio kazneni udarac, da bi pobjedu Tottenhamu donio Aaron Lennon (90+2). Modrić je igrao cijelu utakmicu, a Niko Kranjčar je ostao na klupi. Totteham je pobjedom skočio na peto mjesto s 25 bodova, šest manje od vodećeg Manchester Uniteda.

ALEKSANDROVAC/ZAGREB

U posljednjem susretu 9. kola regionalne košarkaške lige Cibona je izgubila na gostovanju u Aleksandrovcu od Igokee 62:76 (13:26, 17:16, 19:15, 13:19).Bila je to utakmica u kojoj je Cibona gubila sa čak 19 koševa razlike, uspjela se vratiti na minus jedan (61:62), a potom ponovo završiti u ponoru. U završnici utakmice domaćin je načinio seriju 14:1 i stigao do bodova. Najefikasniji igrač u Ciboninim redovima bio je Rok Stipčević sa 19 koševa, Bojan Bogdanović je dodao 18 koševa, dok je Toni Brnas postigaoo devet koševa. Kod domaćina najbolji su bili Brian Chase (17 koševa), Milan Dozet (14) i Stevan Nađfeji (10 poena, 10 skokova). Nakon devet kola vode Krka, Hemofarm i Union Olimpija sa po 15 bodova. Cibona je pala na desetu poziciju sa 13 bodova.

KIJEV

Hrvatski reprezentativac Eduardo Da Silva postigao je zgoditak u pobjedi Šahtara kod kuće nad kijevskim Arsenalom (4:0) u 19. kolu Ukrajinske lige. Eduardo je zabio zgoditak za 3:0 u 62. minuti, a to mu je deveti pogodak za Šahtar. Eduardo je odigrao cijelu utakmicu kao i Darijo Srna, a Šahtar je sačuvao 12 bodova prednosti nad Dinamom.

BERLIN

U susretu 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva Koln i Wolfsburg su odigrali bez pobjednika 1:1, dok je Werder slavio protiv St Paulia 3:0.Koln je poveo golom Milivoja Novakovića u 51. minuti, a rezultat je izjednačio Cicero Santos devet minuta prije kraja utakmice. U domaćim redovima cijeli susret je odradio Mate Jajalo, dok je Miro Varvodić bio na klupi za pričuve. Mario Mandžukić je za Wolfsburg igrao od 42. minute kada je ušao u igru umjesto Grafitea.U drugom dvoboju Werder je pobijedio St Pauli 3:0, a sva tri gola zabio je Hugo Almeida. Prvog već u 45 sekundi utakmice, a potom se među strijelce upisao u 20. i 64. minuti. Sjajnu predstavu Almeida je pokvario u 80. minuti zaradivši crveni karton zbog udaranja suparnika. Pocrvenio je i gostujući branič Markus Thorandt u 90. minuti utakmice.