Londonski se Ftse indeks u takvom okruženju ojačao 0,8 posto, na 5.774 boda. Frankfurtski DAX bio je na dobitku gotovo jedan posto, poskočivši se na 6.588 bodova.
Dionice Nokije ojačale su 7,5 posto nakon što su mu rezultati poslovanja za treće tromjesečje nadmašili prognoze.
Od pojedinačnih dobitnika isticao se i Pernod, s rastom cijena dionica od 5,4 posto. Francuski proizvođač pića izvijestio je o boljim od očekivanih rezultatima poslovanja, poduprtim oporavkom u SAD-u, kao i snažnim uzletom u Aziji, Rusiji i Ukrajini.
Od ostalih pripadnika toga sektora ojačale su i dionice proizvođača pića Diagea, za 4,3 posto.
Na dobitku su bile i dionice francuskog proizvođača hrane Danonea za 4,6 posto nakon što je izvijestio o boljem od očekivanog rastu tromjesečnih prihoda od 15 posto. Dionice Unilevera, diva sektora roba široke potrošnje, ojačale su 3,4 posto.
U bankovnom sektoru dionice su se raznoliko kretale. Dionice Credit Suissea pale su 2,6 posto nakon što je izvijestio o 74-postotnom padu neto dobiti u trećem tromjesečju u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Poskočile su pak dionice švedske banke Swedbank, za 6,3 posto, nakon bolje od očekivane operativne dobiti u trećem tromjesečju.
Ulagači su ipak i dalje na oprezu, za što je djelomice zaslužno ključno izvješće londonske istraživačke tvrtke Markit o gospodarskoj klimi u eurozone koje je pokazalo pogoršanje treći mjesec zraedom.
„Oprez je i dalje ključna riječ i ostajemo zasigurno i dalje vrlo osjetljivi na pokazatelje“, tumači Keith Bowman, dionički analitičar u Hargreavesu Lansdownu.
Nikkei indeks Tokijske burze oslabio je 0,05 posto, na 9.376 bodova.