Njujorški Dow Jones indeks porastao je 0,4 posto, na 11.429 bodova. Tehnološki Nasdaq oslabio je 0,23 posto, na 2.238 bodova.
Dionice farmaceutskih tvrtki, koje su dosad imale izvedbu ispod one cijeloga tržišta, poskupjele su nakon što su se ulagači okrenuli kupnji u tome sektoru, otpornom na usporavanje gospodarskog rasta. U prosjeku su te dionice poskupjele 1,1 posto, pri čemu Johnson&Johnsona za 1,9 posto.
Među većim dobitnicama bila je i dionica American International Groupa, koja je poskočila 1,1 posto, budući da je taj najveći svjetski osiguravatelj dobio odobrenje za proširenje poslovanja u dvije kineske provincije.
Potonuće cijene barela nafte za 3,7 posto, na 69,4 dolara za barel, pritisnulo je cijene dionica u energetskom sektoru, pri čemu je dionica najveće kompanije po tržišnoj kapitalizaciji, Exxon Mobilea, oslabila 0,4 posto.
"Pad cijena nafte i ostalih roba ulagače je nagnao da intenziviraju kruženje kapitala iz tih sektora u one koji su otporni na usporavanje gospodarskog rasta, poput financijskih, osiguravateljskih i farmaceutskih", rekao je Tim Ghriskey.
Cijene plemenitih kovina oštro su se spustile u ponedjeljak nakon što su investicijski fondovi i špekulativni prodavatelji poduzimali dobitonosne prodaje uslijed nedavnog uzleta njihovih cijena. Tako je cijena unce zlata na njujorškom tržištu u ponedjeljak korigirana za 26,8 dolara, na 685 dolara. To je pogodilo dionice proizvođača kovina, posebice Alcou, čija je dionica pojeftinila 3,9 posto.
Na europskim burzama cijene dionica bilježile su gubitke četvrti dan uzastopno, ponajviše zbog korekcija cijena rudarskih kompanija. Londonski Ftse indeks oslabio je tako 1,2 posto, na 5.841 bod. Frankfurtski DAX spustio se jedan posto, na 5.857 bodova.