Skupina je u Tokiju razgovarala s ministrom financija Sadakazuom Tanigakijem, ministricom pravosuđa Chiekom Nohnom, Odborom za vanjsku politiku i Odborom za gospodarstvo Donjeg doma japanskog parlamenta te Odborom za upravu Gornjeg doma.
U Osaki su bili primljeni u Uredu gradonačelnika Osake i Uredu županice Županije Osaka, a imali su i sastanke u Udruzi poslodavaca regije Kansai.
Parlamentarno izaslanstvo je, po Tadićevim riječima, na sastanku s japanskim ministrom financija izrazilo želju za bržim ulaskom japanskih banaka na hrvatsko tržište, dok ih je japanska ministrica pravosuđa upoznala s provedbom obrambenog sporazuma sa Sjedinjenim Državama glede izručivanja američkih vojnika Međunarodnom kaznenom sudu (ICC).
Japanske poslovne ljude izvijestili su da je Hrvatska 3. listopada započela pregovore o pristupu Europskoj uniji te im skrenuli pozornost da bi, temeljem Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) koji je Hrvatska sklopila s Europskom unijom, svu robu koju proizvedu u Hrvatskoj mogli izvoziti u Europsku uniju bez carina.
Istaknuta im je i povoljna strateška pozicija Hrvatske kao mjesta za ulazak japanske robe u Europu, a osobito činjenica da bi japanski brodovi mogli za tri do pet dana skratiti put do Europe kada bi koristili luke Rijeka i Ploče umjesto Rotterdama i Hamburga, rekao je Tadić.
Na sastancima u Osaki bilo je riječi i o povezivanju japanske regije Kansai s četiri dalmatinske županije, a japanskim sugovornicima predstavljeni su i turistički aduti Hrvatske, koji su ove godine u zemlju privukli 50.000 japanskih turista, a taj bi se broj mogao i povećati nakon uspostave izravne zračne linije između Zagreba ili Splita i Osake.
Radi dogovora o toj liniji u Zagreb je doputovao zamjenik direktora zračne luke u Osaki Tadakuni Hirano, rekao je Tadić.