Šeks je, gostujući u emisiji Hrvatskog radija "S Markova trga", ocijenio da nedavni napad na Fininu poslovnicu, u kojem su okrutno ubijena dva zaštitara, pokazuje da je organizirani kriminal uvijek korak ispred represivnog aparata.
Policija stoga treba veće ovlasti i bolju opremljenost, zbog čega će se "morati žrtvovati neke građanske slobode", kazao je Šeks.
Najavljujući predstojeću saborsku sjednicu Šeks je kazao kako bi rasprava o izvješćima o privatizaciji i pretvorbi idućeg tjedna trebala biti uvod u raspravu o novom zakonu o privatizaciji, koji će regulirati i pitanja radničkoga dioničarstva, ali tako da se izbjegnu zamke koje je pokazala kuponska privatizacija.
Dodao kako još nije dobio najavljene prijedloge SDP-a da se potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu i čitavoj Vladi izglasa nepovjerenje zbog "slučaja Liburnija".
"Račan je jako kočoperno najavljivao zahtjeve za izglasavanje nepovjerenja Polančecu, a zatim i Vladi, ali za sada nisam dobio ni jedan od tih zahtjeva", kazao je Šeks ocjenivši da je predsjednik SDP-a "očito reterirao".
Komentirajući najavu HSU-a da će zastupnici te stranke uskratiti podršku Vladi ne provede li se mirovinska reforma, Šeks je rekao da ne vjeruje u to.
"Ova je Vlada riješila najtraumatičnije naslijeđe rata - dug prema umirovljenicima", kazao je Šeks ističući da su u tijeku konzultacije Vlade s HSU-om i umirovljeničkim udrugama oko načina usklađivanja mirovina, kojim umirovljenici nisu zadovoljni.
Na pitanje slušatelja hoće li saborski zastupnici sebi ukinuti povlaštene mirovine, kako predlaže HNS-ovac Dragutin Lesar, Šeks je odgovorio kako su, po njegovim saznanjima, brojni vladajući ali i oporbeni zastupnici protiv takvih "radikalnih promjena".
Naglasio je da je među 176.000 korisnika povlaštenih mirovina tek 330 saborskih zastupnika, članova Vlade i sudaca Ustavnog suda, čije su mirovine u prosjeku oko 8.000 kuna.