Kipar Glavnik istaknuo je da "Sisačka korablja" napravljena od starog hrastova drveta te da predstavlja kostur nekadašnjeg posavskog čamca zvanog "šiklje". Njegov rad, kako je rekao, simbolizira sisačku tradiciju i povijest, pučku posavsku graditeljsku baštinu, u kojoj hrast, voda i posavska kuća imaju simbolično značenje i autentičnu vrijednost. Napomenuo je da će izložbeni prostor u parku u Heidenheimu, veličine 36 četvornih metara, imati i simbole sisačkog i hrvatskog identiteta, te da se tom skulpturom Sisak Njemačkoj i Europi predstavlja kao srednjovjekovni grad posavske baštine.
Postavljanje posavske i sisačke skulpture u Heidenheimu pozdravio je gradonačelnik Siska Davorko Vidović, naglasivši da je taj kulturni projekt nastavak dosadašnje prijateljske suradnje dvaju gradova, koja traje više od 30 godina, a o kojoj je prije 17 godina potpisana i Povelja o prijateljstvu. Ova izložba u prijateljskom njemačkom gradu izraz je naših nastojanja da se Sisak jače otvori prema Europi i svijetu, te da se predstavi svojom tradicijom i kulturnim djelima, rekao je Vidović.
Predstavljanju skulpture, uz autora Glavnika, bili su nazočni i zamjenica gradonačelnika Ivanka Boras, član Gradskog poglavarstva Nikola Tadić, ravnatelj Galerije prof. Zoran Burojević te sisački slikar Slavo Striegl.