Do podneva je njegov tečaj oslabio na 1,2219 dolara za euro. U odnosu na jen, zelena valuta spustila se na 111,86 jena. Britanskom funtom trguje se po 1,7664 dolara, dok tečaj švicarskog franka iznosi 1,277 franaka za dolar.
Tečaj dolara spustio se unatoč izjavama tijekom vikenda iz američke središnje banke Fed da će kamatne stope trebati dalje rasti nakon dobrih gospodarskih pokazatelja u petak. Neki tržišni analitičari ističu da su razlog tome već uračunati u cijenu dolara dobri pokazatelji najvećeg svjetskog gospodarstva.
"Postoji rizik da je tržište već dosegnulo sve što je moguće na temelju dobrih pokazatelja. Ja nisam posve siguran, jer pokazatelji koje smo dobili prošloga tjedna daju naslutiti da dolar vjerojatno još ima snage", smatra Tim Fox, strateg pri Dresdner Kleinwort Wassersteinu.
Američki institut za upravljanje nabavom trebao bi u ponedjeljak objaviti podatak o aktivnosti industrije, što predstavlja barometar općenite gospodarske snage SAD-a. Očekuje se da će njegov indeks porasti s lipanjskih 53,8 na 54,5 indeksnih bodova u srpnju.
Blagi poticaj tečaju eura stigao je od porasta aktivnosti u proizvodnom sektoru eurozone s lipanjskih 49,9 na 50,8 indeksnih bodova u srpnju, što je nadmašilo očekivanja analitičara koja su se kretala u visini 50 bodova.
Valutna tržišta nisu reagirala na vijest o smrti saudijskog kralja Fahda.