ZAGREB, 8. lipnja 2005. (Hina) - Pregled važnijih događaja do 21 sat.

ZAGREB - Košarkaši Cibone VIP svladali su u svojoj dvorani u drugoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske Zadar sa 88-60 (27-14, 13-21, 29-9, 19-16), te izjednačili omjer u pobjedama na 1-1. Treća utakmica igra se u nedjelju u Zadru, a prvak će postati ona momčad koja prva stigne do tri pobjede.

ZAGREB/LONDON - Hrvatski tenisač Mario Ančić lakoćom se plasirao u 3. kolo 680.250 eura vrijednog ATP turnira u londonskom Queens Clubu. Ančić je u dvoboju 2. kola sa 6-4, 6-4 nakon sat i šest minuta igre svladao Čeha Jana Hernycha. U 3. kolu Ančić će igrati protiv Francuza Richarda Gasqueta.

ZAGREB/LONDON - Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u 3. kolo 680.250 eura vrijednog ATP turnira u londonskom Quenns Clubu. Karlović je u dvoboju 2. kola sa 6-3, 7-6 (4) svladao osmog nositelja Čileanca Fernanda Gonzaleza za sat i 10 minuta igre. U 3. kolu Karlović će igrati protiv Čeha Tomaša Ziba.

ZAGREB - Jedina hrvatska tenisačica koja se uspjela plasirati u četvrtfinale ITF turnira "Zagreb Ladies Open" koji se igra na teniskim terenima za zagrebačkim Ravnicama je Ana Vrljić. Ona je u dvoboju 2. kola sa 6-3, 3-6, 6-2 svladala Poljakinju Karolinu Kosinsku, te će u četvrtfinalu igrati protiv Slovakinje Henriete Nagyove. Ostale četiri naše igračice koje su izborile nastup u 2. kolu nisu osvojile niti set. Matea Mezak izgubila je od Ruskinje Jekaterine Bičkove sa 3-6, 2-6, Ivanu Lisjak je sa 7-6 (4), 6-3 svladala Njemica Sabine Klaschka, Niku Ožegović je sa 6-2, 6-1 svladala Nagyova, dok je od Sanje Ančić sa 6-2, 6-3 bolja bila Bugarka Cvetlana Pironkova.

TEHERAN - Nogometaši Irana pobjedom od 1-0 protiv Bahreina na domaćem terenu u Teheranu kvalificirali su se na Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Njemačkoj, te se tako pridružili Japanu koji je plasman na SP osigurao nekoliko sati ranije pobjedom protiv Sjeverne Koreje. Iranu je za odlazak na SP bio dovoljan i bod protiv Bahreina, ali sastav našega trenera Branka Ivankovića ostvario je pobjedu i to zahvaljujući pogotku braniča Mohammada Nosratija u 47. minuti.