SKV: Sport u 13 sati

ZAGREB, 19. ožujka 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 13 sati:

PLANICA - Finac Matti Hautamaeki pobjednik je današnjeg natjecanja Svjetskog kupa skijaša-skakača u slovenskoj Planici. Hautamaeki je skokovima od 223,5 i 219,5 metara skupio 436,6 bodova, odnosno desetinku boda više od Austrijanca Andreasa Widhoelzla, koji je zauzeo drugo mjesto. Treći je bio Norvežanin Bjorn Einar Romoeren, koji je u drugoj seriji ostvario najduži skok današnjeg natjecanja - 228,5 metara. Hautamaekiju je to šesta uzastopna pobjeda ove sezone, a ukupno 14. u Svjetskom kupu. Prije dolaska u Planicu slavio je u Pragelatu, Lahtiju, Kuopiju, Lillehammeru i Oslu. Hautamaeki se tako po broju uzastopnih pobjeda izjednačio sa svojim sunarodnjakom Janneom Ahonenom, koji je na početku sezone ostvario šest pobjeda u nizu. Ahonen, koji je već prije osigurao ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, danas je bio tek 17. Sezona Svjetskog kupa za skijaše-skakače završava sutra, na Planici.

1. Matti Hautamaeki (FIN) 436,6 (223,5/219,5)

2. Andreas Widhoelzl (AUT) 436,5 (227,5/220,0)

3. Bjorn Einar Romoeren (NOR) 435,4 (213,5/228,5)

4. Roar Ljoekelsoy (NOR) 432,9 (218,5/221,0)

5. Adam Malysz (POLJ) 428,1 (223,5/214,5)

POREDAK U SVJETSKOM KUPU:

1. Janne Ahonen (FIN) 1.675

2. Roar Ljoekelsoy (NOR) 1.360

3. Matti Hautamaeki (FIN) 1.225

MONTE CARLO - Međunarodna atletska federacija (IAAF) iznenađena je odlukom Grčkog atletskog saveza, koji je u petak oslobodio optužbi sprintere Costasa Kenterisa i Katerinu Thanou, koji su za vrijeme Olimpijskih igara u Ateni bili u središtu velikoga skandala zbog izbjegavanja doping kontrole. IAAF je najavio da će pomno proučiti odluku Grčkog saveza, te da će nakon toga odlučiti hoće li slučaj proslijediti Sportskom arbitražnom sudu u Lausannei.

U obrazloženju odluke šef Disciplinske komisije Grčkog atletskog saveza Kostas Panagopoulos je kazao "kako su atletičari oslobođeni optužbe jer nisu pravodobno primili obavijest o testiranju, pa se ne može govoriti o izbjegavanju doping-kontrole".

NEW YORK - Rezultati sinoćnjih utakmica košarkaške NBA lige:

New Jersey Nets - Utah Jazz 94:80

(Planinić je za 21 minutu postigao 10 koševa, 1 skok, 1 asistenciju/Giriček je u 15 minuta ostvario 1 skok i 2 asistencije)

Milwaukee Bucks - Washington Wizards 99:90

(Kukoč je u 12 minuta upisao 5 koševa, 2 skoka i 4 asistencije)

Houston Rockets - Boston Celtics 92:103

San Antonio Spurs - Charlotte Bobcats 93:76

Denver Nuggets - L.A. Clippers 115:96

Phoenix Suns - Golden State Warriors 100:110

Seattle Supersonics - Orlando Magic 98:90

(Kasun nije igrao za Orlando)

SEPANG - Španjolski vozač Fernando Alonso (Renault) bio je najbrži na subotnjim kvalifikacijama uoči utrke formule 1 za Veliku nagradu Malezije, koja se u nedjelju vozi na stazi u Sepangu. Drugo vrijeme ostvario je Talijan Jarno Trulli u Toyoti, a pobjednik VN Australije Giancarlo Fisichella (Renault) bio je treći na prvim kvalifikacijama. Ponovno su razočarali vozači Ferrarija. Svjetski prvak Michael Schumacher ima tek 12. vrijeme, a Brazilac Rubens Barrichello bio je 14. Prema novim pravilima startne pozicije za utrku određuju se na temelju zbroja vremena ostvarenih na prvim i drugim kvalifikacijama. Drugi dio kvalifikacija održat će se u nedjelju, četiri sata prije utrke, koja je na rasporedu u 8,00 sati po srednjeeuropskom vremenu.

Lindsay Davenport (SAD/1) - Marija Šarapova (RUS/3) 6-0, 6-0

INDIAN WELLS - Rezultati četvrtfinala teniskog ATP turnira Masters serije u Indian Wellsu:

Lleyton Hewitt (AUS/2) - Andre Agassi (SAD/9) predaja zbog ozljede stopala

Andy Roddick (SAD/3) - Carlos Moya (Špa/7) 6-7 (4), 6-4, 6-1

MOSKVA - Rusi Tatjana Navka i Roman Kostomarov osvojili su naslov svjetskih prva u plesnim parovima na Svjetskom prvenstvu u umjetničkome klizanju u Moskvi. Srebrno odličje pripalo je Amerikancima Tanith Belbin i Benjaminu Agostu, a bronca Ukrajincima Eleni Grušinoj i Ruslanu Gončarovu.

MILANO - Kapetan Milana, 36-godišnji Paolo Maldini još će dvije godine provesti u Milanu nakon što je u petak produžio ugovor do lipnja 2007. Nogometaš sa najviše (126) nastupa za talijansku reprezentaciju u povijesti od 2002. više ne nastupa za "Azzurre", ali je u Milanu odličan. Milan je njegov jedini klub u karijeri za koji je Maldini debitirao u siječnju 1985. i otad osvojio sedam naslova prvaka Italije i četiri naslova europskih prvaka.