SKV: Sport u 12,30 sati

ZAGREB, 1. ožujka 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 12,30sati:
ZAGREB, 1. ožujka 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 12,30 sati:

NEW YORK - Nakon mjesec i pol dana košarkaši Utah Jazza, za koje igra hrvatski reprezentativac Gordan Giriček, napokon su dobili dvije utakmice zaredom. Sinoć su na svom terenu pobijedili LA Clipperse 87-86, a dan ranije slavili su na gostovanju u Houstonu. Najbolji igrač Utaha bio je Keith McLeod sa 18 poena i 8 asistencija, a Raja Bell dodao je 14 koševa. Giriček je odigrao 12 minuta, postigavši 7 koševa (šut 3-5) i 2 skoka. Kod Clippersa najefikasniji je bio Bobby Simmons sa 17 poena. New York Knicksi morali su spašavati već dobivenu utakmicu. Naime, 46 sekundi prije kraja imali su deset poena viška, ali su LA Lakersi iznudili produžetak. U dodatnih pet minuta ipak su slavili domaćini sa 117-115. Krilo Knicksa Tim Thomas ubacio je 35 poena, što mu je učinak sezone. Michael Sweetney dodao je 19 koševa, a Bruno Šundov nije ulazio u igru. Kobe Bryant sa 30 poena i 8 asistencija bio je najbolji pojedinac Lakersa, kojima je to treći poraz u nizu.

NEW YORK - Rezultati sinoćnjih utakmica košarkaške NBA lige:

Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 92:94

New York Knicks - L.A. Lakers 117:115 (produžetak)

(Šundov nije igrao za Knickse)

Dallas Mavericks - New Orleans Hornets 90:86

Utah Jazz - L.A. Clippers 87:86

(Giriček je za 12 minuta upisao 7 koševa i 2 skoka)

LISABON - U derbiju 23. kola nogometnog prvenstva Portugala Porto je na domaćem terenu pred 50.000 gledatelja protiv Benfice odigrao neodlučeno 1:1. Porto je poveo pogotkom Bennija McCarthya u 66. minuti, a poravnao je Geovanni deset minuta kasnije. Porto na domaćem terenu nije izgubio od Benfice već 14 godina.

REDOSLIJED:

1. Porto 23 11 9 3 28 15 42

2. Sporting 23 12 6 5 50 27 42

3. Benfica 23 12 6 5 36 23 42

4. Braga 23 11 7 5 31 17 40

5. Boavista 23 11 7 5 29 27 40

MILANO - Vezni nogometaš Juventusa, najbolji igrač Europe za 2003. godinu, Čeh Pavel Nedved zbog potresa mozga, kojega je zadobio u Madridu tijekom prve utakmice osmine finala Lige prvaka, propustit će uzvrat protiv Reala u Torinu. Nedved je u ponedjeljak pušten iz bolnice na kućnu njegu, ali za oporavak će mu trebati najmanje 10 dana.Juventus i Real će uzvratnu utakmicu igrati 8. ožujka.