"Iako je joga u hrvatskoj javnosti bila promicana već godinama preko javnih općila, osobito promičbenih letaka i plakata na oglasnim pločama, ona se nalazila na margini zanimanja katoličke javnosti", piše u uvodu knjige Josip Blažević i dodaje kako se "realizacijom unaprijed razrađene strategije uvođenja u škole joge indijskoga gurua Mahesvaranandina Swamija, joga našla u žarištu zanimanja Katoličke Crkve i drugih vjerskih zajednica". Prosvjedu protiv uvođenja Mahesvarandinova sustava joge u hrvatski odgojno-obrazovni sustav priključile su se hrvatske katoličke udruge, zajednice i pojedinci, podsjetio je.
Knjiga "Joga i kršćanstvo" (292. str.) u pet poglavlja piše o sustavu joge kroz doticaje istoka i zapada i njihovu međusobnu jazu, obrađuje povijest i doktrinu joge, invaziju gurua, kršćansku prosudbu joge i odnos joge i kršćanstva.
Na kraju knjige objavljene su bilješke i literatura. Popratnu riječ knjizi napisao je biskup đakovački i srijemski msgr. Marin Srakić, a pogovore su napisali teolog Tomislav Ivančić i psihijatar Bartul Matijaca.
Josip Blažević je franjevac konventualac, a stručnjak je za istočnjačke duhovnosti i nove religiozne pokrete. Objavio je knjigu "Proroci novoga doba".