ZAGREB, 6. siječnja 2005.(Hina) - Objavljujemo pregled važnijihdogađaja do 12,30 sati:
ZAGREB, 6. siječnja 2005.(Hina) - Objavljujemo pregled važnijih događaja do 12,30 sati:

MELBOURNE - Uz veliki vatromet i koncert poznatih australskih pjevača, te uz nazočnost australskog premijera Johna Howarda, u Melbourneu su svečano otvorene Olimpijske igre gluhih na kojima će se do 16. siječnja natjecati više od 3500 sportaša iz 98 država, a među njima i hrvatski rukometaši, strijelci i hrvači. Stadion Olympic Park, na kojemu je 1956. bilo otvorenje ljetnih Olimpijskih igara, bio je ispunjen do posljednjeg mjesta. Više od 15.000 gleatelja oduševljeno je pozravilo 98 reprezetancija, a posebno izlazak 32-člane hrvatske olimpijske reprezentacije, na čijem je čelu zastavu nosio rukometaš iz Karlovca Dean Šagovac, najbolji vratar sa prošlih Igara u Rimu kada su naši rukometaši osvojili zlato. Svi se slažu da od 1924. godine, otkada se održavaju Igre gluhih, nije bilo atraktivnije ceremonije otvaranja. Od hrvatskih sportaša prvi će na borilišta strijelci Zvonimir Vitić i Milan Lugarić. Hrvač Anto Zečević danas ima službeno vaganje i ždrijeb, a rukometaši zadnji trening pred utakmicu sa Amerikancima 7. siječnja.

NEW YORK - Hrvatski košarkaški reprezentativac Gordan Giriček odigrao je protiv Philadelphije najbolju utakmicu ove sezone. No, njegova momčad Utah Jazz doživjela je deseti poraz u posljednjih 11 susreta. Giriček je za 31 minutu upisao 18 koševa (šut 7-12), 6 skokova i 4 asistencije. Prije ovog susreta najbolji pucački učinak mu je bio 15 poena. Gosti iz Philadelphije odlično su ušli u utakmicu, te su prvu četvrtinu okončali sa 18 koševa viška (39-21). Domaćini su se uspjeli vratiti u drugoj i trećoj četvrtini i devet minuta prije kraja susreta imali su samo poen zaostatka (79-80). Na žalost Jazzera to je bilo najbliže što su se primaknuli Sixersima, koji su na kraju slavili sa 106-99. U posljednoj četvrtini gosti su čak 18 puta bili na crti za slobodna bacanja, budući da su domaćini vrlo rano ušli u bonus. Od 18 pokušaja Sixersi su 16 puta bili precizni. Najazaslužniji za pobjedu Philadelphije je Kenny Thomas, koji je 18 od svojih 30 poena ubacio u prvoj četvrtini. Iverson je dodao 23 poena i 9 asistencija. Kod Utaha najbolji su bili Carlos Boozer sa 24 poena i 10 skokova, te Matt Harpring sa 23 koša.

PERTH - U susretu B skupine teniskog Hopman Cupa, koji se održava u Perthu, Slovačka je pobijedila Sjedinjene Države 2-1. Tako su se Slovaci barem djelomično osvetili Amerikancima za prošlogodišnji poraz u finalu Hopman Cupa. U uvodnom meču Daniela Hantuchova je svladala Meghann Shaughnessy 6-4, 6-2, a pobjedu Slovačke osigurao je Dominik Hrbaty, koji je bio bolji od Jamesa Blakea sa 7-6 (2), 6-4. Amerikanci su uspjeli ublažiti poraz pobjedom u igri parova, u kojoj su Shaughnessy i Blake dobili Hantuchovu i Hrbatya 0-6, 7-6 (13), 10-7. Tako sada u B skupini SAD, Slovačka i Nizozemska imaju po jedan poraz i pobjedu, te sve tri reprezentacije imaju šanse za plasman u finale Hopman Cupa. Jedino je Australija bez izgleda. U posljednjem kolu SAD igra protiv Australije, a Slovacima su protivnici Nizozemci.

Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 97:74

(Kukoč je za 24 minute upisao 2 koša i 2 skoka/Planinić je na listi ozlijeđenih)

New Orleans Hornets - Chicago Bulls 89:95

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 118:104

Houston Rockets - Phoenix Suns 98:108

Utah Jazz - Philadelphia 76'ers 99:106

(Giriček je za 31 minutu postigao 18 koševa, 6 skokova, 4 asistencije)

Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 102:98