ZAGREB, 31. kolovoza 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

ZAGREB - Hrvatski četverac na pariće u subotu je osvojio zlatnu medalju na SP u veslanju u korejskom Chungjuu, te su tako po drugi puta postali svjetski prvaci. Srebro je pripalo Nijemcima, a bronca Britancima. Četverac na pariće, u sastavu David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković, u finalnoj utrci SP-a od početka do kraja bio je u vodstvu i ponovno su potvrdili da su vodeća svjetska posada u ovoj disciplini. Hrvatska posada bila je svjetski prvak 2010. u Novom Zelandu, prošle godine osvojili su srebro na Olimpijskima igrama u Londonu. Također, bili su srebrni na Europskom prvenstvu u Portugalu 2010., a na svjetskim prvenstvima za veslače do 23 godine dva su puta bili zlatni (Brest 2010. i Račice 2009.) i jednom srebrni (Brandeburg 2008). Četverac bez kormilara, u sastavu Branko Begović, Vjekoslav Kolobarić, Marin Begović i Ante Janjić, osvojio je treće mjesto u B finalu.

NEW YORK - Hrvatski tenisač Ivo Karlović zaustavljen je u drugom kolu Grand Slam turnira US Opena, nakon što je noćas izgubio od desetog igrača svijeta Švicarca Stanislasa Wawrinke sa 5-7, 6-7 (8), 4-6 poslije dva sata i 17 minuta igre. Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i treća pobjeda Wawrinke. Karlović je slavio 2007. u Nottinghamu na travi, a Wawrinka je bio bolji 2006. u Wimbledonu i Barceloni, te sada na US Openu. Hrvatska, nakon ispadanja Karlovića, ima samo još jednog predstavnika na US Openu, Ivana Dodiga, koji će u 3. kolu igrati protiv drugog nositelja Španjolca Rafaela Nadala.

NEW YORK - Rezultati teniskog Grand Slam turnira US Opena:

TENISAČI, 2. kolo -

Novak Đoković (SRB/1) - Benjamin Becker (Nje) 7-6 (2), 6-2, 6-2

Andy Murray (VBR/3) - Leonardo Mayer (ARG) 7-5, 6-1, 3-6, 6-1

Tomas Berdych (Češ/5) - Denis Kudla (SAD) 7-6 (3), 7-6 (3), 6-3

Lleyton Hewitt (AUS) - Juan Martin Del Potro (ARG/6) 6-4, 5-7, 3-6, 7-6 (2), 6-1

TENISAČICE, 3. kolo -

Serena Williams (SAD/1) - Jaroslava Švedova (KAZ) 6-3, 6-1

Agnieszka Radwanska (POLJ/3) - Anastazija Pavljučenkova (RUS/32) 6-4, 7-6 (1)

Li Na (Kina/5) - Laura Robson (VB/30) 6-2, 7-5

SPLIT - U prvoj utakmici 8. kola Prve HNL Split je na stadionu Park mladeži svladao Hrvatski dragovoljac sa 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Henri Belle u 74. minuti. U subotu igraju Zadar - Slaven Belupo, Osijek - Hajduk i Dinamo - Istra 1961, a u ponedjeljak se sastaju Rijeka - Lokomotiva. Vodi Dinamo sa 17 bodova, drugi Hajduk ima 16, a slijede Rijeka i Lokomotiva sa po 15, Split je sada peti sa 11 bodova, koliko ima i šesta Istra.

PRAG - Europski nogometni prvak Bayern pobjednik je ovosezonskog UEFA-ina Superkupa nakon što je u Pragu svladao pobjednika Europske lige Chelsea sa 7-6 (2-2, 1-1, 0-1) boljim izvođenjem 11-eraca, a hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić odigrao je svih 120 minuta za Bayern. Fernando Torres doveo je londonski klub u vodstvo u 8. minuti, a na 1-1 izjednačio je Franck Ribery u 47., te se s tih 1-1 otišlo u produžetke. Na samom početku dodatnih 30 minuta Eden Hazard je u 93. minuti donio novu prednost "plavima", te je taj rezultat stajao sve do sudačke nadoknade drugog produžetka. A tada je samo nekoliko sekundi prije isteka vremena Javi Martinez pogodio za 2-2 i 11-erce. Prilikom izvođenja udaraca s bijele točke svih pet igrača Bayerna bilo je precizno, dok je petom izvođaču kod Chelseaja, Romeluu Lukakuu njemački vratar Manuel Neuer obranio udarac i tako donio pobjedu svojoj momčadi.